Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszaadhatom rá a pelust?...

Visszaadhatom rá a pelust? Járt így hasonlóan valaki?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 hete magától mondta hogy nem kér pelust. Ok, de akkor a bilibe kell pisilni. Oda nem akart, de a wc-be belepisilt párszor. Próbáltam naponta többször a wc-re ültetni és sokszor elmondani neki, hogy szóljon ha pisilni kell, mert a bugyiba fog menni. Már csak mindig akkor szólt ha pisilt. Soha nem szidtam le, mondtam nem baj, legközelebb ha érzi hogy pisilni kell próbáljon meg szólni. Tegnap is mondtam neki hogy üljünk rá a wc-re, de már nem is akar. És már akkor sem szól, ha bepisilt, úgy járkál pisis nadrágba. Lehet hogy még nem érett meg rá, vagy csak nagyon makacs?
2011. szept. 25. 12:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nálunk júliusban (35 hónaposan) kezdődött, hogy egyik este közölte, nem kell pelus. Persze hajnalban bepisilt. Aztán nappalra sem engedte, de a bölcsiben alváshoz csak ráadták a biztonság kedvéért, utána meg már nem engedte levenni. Otthon volt amikor követelte a pelenkát és volt, hogy inkább alsót vett. Én visszaadtam. Mondtam neki, hogy ősszel kezdődik az ovi, de csak akkor tud menni, ha már nem használ pelenkát, mert oda csak nagyfiúk mennek. És hogy a kis csoporttársai el fognak ballagni és nem marad vele senki a bölcsiben, szóval ha úgy érzi, hogy már nagyfiú és nem kell pelenka, akkor szóljon. Ő csak nézett nagy komolyan, hogy jó, majd szól. Nem erőltettem és soha nem szidtam a bepisilés miatt. Aztán kb. 2-3 hét múlva, épp mire vége lett a bölcsinek, egyik este megint szólt, hogy már nagyfiú és nem kell pelus. Azóta éjjel nappal alsógatyóban van. Volt 1-2 baleset nem mondom, de a pelust azóta sem kérte vissza. Mondjuk nekem szerencsém is volt olyan szempontból, hogy a bölcsiben nehezebben ment volna, mert ott nem akart a vécébe menni, otthon meg csak jobban tudtam rá figyelni. Szerintem te tudod, hogy milyen a gyerkőcöd. Ha úgy érzed, hogy lehet vele beszélni, akkor próbáld meg. Nálam legalábbis ez vált be.
2011. szept. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de eddig semmi nem jött be amit tanácsot kaptam.

Ha kérdezem hogy kell-e pisilni, azt mondja köszi nem. Most mikor apa hazajött ebédelni, neki azzal kezdte, hogy nem pisil a wc-be. Amikor mondtam neki hogy a bugyiba megy a pisi, azt mondta hogy tudja, de nem bánja. Arra nem válaszolt mikor azt mondtam hogy a többi óvodás társán nincs pelus. Nem érdekli. Feladom! Rá adom vissza a pelust. Majd ha 4 évesen lesz szobatiszta akkor akkor lesz, nem fogom magam idegesíteni ezen. Van akinek könnyen megy, van akinek nehezen.

2011. szept. 27. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!