Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden baba tud már ülni 8...

Minden baba tud már ülni 8 hónaposan? A Ti babátok hány hónaposan ült fel elsőnk?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy miket tud, s ezenkívül, ami legfőképp érdekel, ilyen korban már minden babának tudnia kell ülni vagy nem gond ha nem tud?

Itt írták az egyik kérdésemre, hgy már kellene ülnie:

Ezt a választ olvassátok:

válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 01:17


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..



Az én fiam 73 cm és 6,5 kg. Magas, vékony baba (nem annyira vékony, csak a társainál véknyabb).

SZEPT: 30.-án lesz 8 hónapos.


Kúszni nme nagyon szeret, ilyen téren lusta, inkábbb gurul. Keze lába már 3,5 hónapos kora óta egy percre se áll meg.

Pár hete lett a szokása, hogy a csörgőjén minden játékot átdug. A lábára felhúzza a csörgőt, s úgy játszik vagy a levegőben van sokáig a lába, s mindig ráteszi a dolgokat.

próbál szopi közben felülni, már 5 hós kora óta vagy a szőnyegen oldalra teszi a fenekét, de ezt ritkán csinálja. Ma pl. hason fekve felemelte a testét, úgy, hogy a feje s keze az ágyon volt, de a feneke az égnek állt, s a lábát teljesen kinyújtotta, olyan domború alakzatot vett.

Anyukám ölében belekapaszkodott a pólójába kétszer egymás után s álló helyzetbe húzta magát.

egyfolytában mozog az ölünkben, egy perce nem áll meg, mindenki mondja bajban leszek vele ha elindul, mert kis örökmozgó lesz. Olyan mintha mindig menne valahová, csak nem tud. Ölben van, s kicsit megemeljük, mindig mozog, s ha rajtam fekszik vagy az ágyon, előre hátra löki magát hintázik, ugrálna, ha ölben van, ugrál, táncol örömében.


2011. szept. 27. 18:27
1 2 3
 11/22 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam 8 hósan kezdett el Kúszni.Aztán már 9 is elmúlt és egyszer csak felült aztán jött a mászás.10 hósan felállt és lépegetni kezdett.Most már 1 éves múlt és még mindig lépeget csak,nem megy egyedül.Nincs semmiről elkésve.Nekem is adták az ívet hogy na,szalad már?Mindig mondtam,hogy dehogy is ,nem is akarnám.Még van előtte minimum 70 év hogy szaladjon,jó ha most kihasználja a négykézlábazást.Ha tehetném néha én is mellé "kutyáznék".Erre jön a döbbenet és vége is a magyarázkodásnak és a buta kérdéseknek.
2011. szept. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Nekem itt írogatták, pl. amit belinkeltem, s azon kívül egy másik kérdésemnél, hogy 7 hónaposan már stabilan egyenes háttal kellene ülnie, ha magától nem is, de ha felültetem. Néha-néha én is, ahogy az egyik válaszoló írta, felültettem, de egyből eldűlt.


Én ez idáig, s anyukámék beszólásáig nem is aggódtam. Szüleim mondták, hogy az egyik ismerősünk 9 hónapos kisfia már szépen sétálgat az utcán, ha az anyja a kezét fogja.

S hogy ha nem ültetem, meg nem támasztom ki a hátát, nem fog soha megtanulni ülni, s ne csodálkozzak azon, ha soha nem tanulja majd meg.

Én se merem ültetni, talán egyszer támasztottam ki a hátát, de nem eröltettem,7 hós volt, de láttam rajta h nem érzi úgy jól magát.

Babakocsit felemelem ha etetem. Otthon amúgy hordozóban etetem, s addig nem is akarom etetőszékbe ültetni, míg nem ül stabilan. Van már, de helyhiány miatt, apóssal élünk, kisebb szoba a miénk, hármonké, s kicsi konyhánk van, így a legkisebb etetőszéket vettük meg, dönthető háttámlájúak meg sajnos nagyok.

Ha sétálunk akkor is egy fokozatban felemelem már a babakocsit, de inkább jobban szeretem visszintesben. Kivéve most, mert a sportbabakocsival jöttem haza, ami 150 fokban dönthető csak, mert ez kisebb s jobban elfért a vonaton, s könnyebb vele közlekednem. 400 km-re laknak a szüleim.

2011. szept. 27. 22:48
 13/22 A kérdező kommentje:
S ti a babátoknak támasztottátok a hátát? babakocsival, míg nem tudott ülni, mondjuk a 8-10 hós babája, azok hogy közlekedtek? S akiknek hamar megtanult ülni, azok támasztották a hátát a babájuknak vagy ültették idő előtt?
2011. szept. 27. 22:50
 14/22 krisztivan ***** válasza:
Nem támasztottam ki a hátát,de az ölemben mindig felhúzta magát ülő helyzetbe.Nem szabad ültetni a babákat.Én hintában etettem amíg nem tudott stabilan ülni.Hiába ült föl 9 hósan csak rá kb.egy hónapra kezdtük el az etetőszéket használni mert csak addigra lett tényleg stabil.Van ismerős kisfiú,aki 1 éves szülinapján már sétált,lépcsőzött.Viszont minden ötödik lépésnél hasra esett és folyamatosan kék-zöld volt az arca.Én mondtam hogy csak akkor kezdjen el menni ha tuti a dolog mert a szívem megáll ha mindig el fog esni.Eddig betartja.
2011. szept. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

21.51-es vagyok.


mint írtam a lányom 9 hónaposan ült, de előtte fél hónappal húsvétkor emeltük meg a kocsi támláját. sétáltunk és csak nyöszörgött, húzta fel magát, látszott hogy nem jó neki. találkoztunk éppen a védőnénivel és mondom hogy mi van. azt mondta nyugodtam emeljem fel a háttámlát, nem lesz gond. onnantól tényleg szépen elüldögélt, elnézegetett. úgyhogy megemelheted te is nyugodtan.


Az hogy valaki 9 hónaposan már sétál?...hát hagy sétáljon. nem midnen baba egyforma....néha bevallom engem is "bánt" hogy a lányom 14 hónapos (de ugye mégcsak 12 lenne) és kézen fogva jár csak. de eszembe jut hogy saját magához képest ez mekkora fejlődés. és ő nem olyan mint más, mint ahogyan a te babád sem!

de ha aggaszt a dolog vidd el neurológushoz vagy gyógytornászhoz, de ha azért kúszni már tud (csak nem szeret) nagy gond nem lehet. de te megnyugszol legalább :)

2011. szept. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
11 hónaposan ült fel a fiam magától először. Viszont ha én ültettem akkor 7,5 hósan már fölhúzta magát állásba a kiságyban.
2011. szept. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Az én babám, 5,5-6 hónapos lehetett mikor elsőnek ülő helyzetbe nyomta ki magát szopi közben, de magától amint írtam nem ül. Viszont, mivel a vállamon nem tudtam büfiztetni, izgett mozgott, s nyugtalan volt, ha jól lakott is, így ahogy szopi után már láttam, hogy nem kéri, s úgy nyomja föl magát, míg nem büfizik, mindig úgy ül az ölemben, persze tartom a hátát. Ezt szabad szerintetek? Leginkább csak akkor van úgy nálam, de néha merem rövid ideig. Azért kérdezem, mert anyuékra s hugira hiába szólok, ők mindig úgy akarják, sőt állítják, vagyis állításuk szerint fogják, de leér a lába, néha nálam is magától ha felhuzza magát tartom, de amint írom, én ritkán merem. Attól nem lesz baja, ha anyáék nagyon sokszor, mert tetszik nekik h ilyen erős, s ha szólok, a válasz h had erősödjön, s ne neveljek porcelán gyereket
2011. szept. 28. 12:55
 18/22 anonim ***** válasza:

Kisfiam 74cm és 8150g.6 hósan kúszott,rá 2 hétre már mászott és felállt.Most 8 hónapos és 2-3 hete ül magától.Ágy mellett kapaszkodva 1-2 lépést megtesz.

A babád nincs lemaradva!Ha érett lesz rá ülni fog.Van a szomszédunkban egy édes kisbaba,ő 3 héttel idősebb a fiamnál.Most kezd mászni,nem tud még ülni és még ő sincs lemaradva :)

Egyszer csak úgy belekezd a kisfiad mindenbe,hogy nem győzöd követni :)

2011. szept. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A kisbabáknak semmi sem KELL csinálnia. Nyilván van egy átlagos idő, amikor a babák többsége forogni, kúszni, ülni stb. kezd, de minden baba más. Más a természetük, más a csontozatuk. Erőltetni felesleges, mert az általában hosszú távon nem szokott jól elsülni, hagyni kell őket a saját tempójuk szerint fejlődni, ügyesedni. Sok mindennel lehet rásegíteni, de kényszeríteni nem érdemes. (persze, más a helyzet, ha nagyon lemaradva, de ez nem napokban, hetekben mérhető)
2011. szept. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Nincs különösebb jelentősége, hogy a tiéd mikor ül v. áll fel (már ha egyébként egészséges). Pár év múlva úgy elfelejted ezt a problémát, mint a huzat. Jönnek újak, komolyabbak. Egy munkahelyen sem fogják megkérdezni, hogy és mondja, hány hónapos korában ült fel először?

Szóval örülj, hogy kis virgonc, és eleven, és ne problémázz azon, amin nem kéne.

2011. szept. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!