Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hós babám 7 hét alatt 700...

7,5 hós babám 7 hét alatt 700 grammot hízott, nagyon kevés?

Figyelt kérdés

Csak mert azt olvastam, hogy 6-8 hó között, havi 500-600 grammot kellene hízni.


2550 grammal született, 6 hósan 6090 gramm volt a súlya, de azóta csak ezt a 700 grammot hízta. Ma jön a védőnő és már előre félek, hogy okoskodni fog. Egyébként húsis, formás baba, eszik már mindenfélét, napi 5 étkezésünk van. Gondolom, ha éhes lenne akkor az jelezné. Nem?


2011. szept. 28. 08:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Dehogy kevés.

és igen ha éhes lenne jelezné.


sajnos az hogy mit kellene hízni és mennyit hízik két külön dolog. ha boldog és elégedett vidám és mosolygós van elég kaka és pisi a pelusban biztosan elég az elfogadott és elfogyasztott étel mennyisége.

2011. szept. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. Nem sír, sőt állandóan fülig ér a szája, napi 4 kaksis pelusunk van.


Csak azért aggódom mert 2,5 hónapos korában nem akart megindulni a súlygyarapodása és hetente vinnem kellett a rendelőbe, hogy ellenőrízék a súlyát. Nem akarom, hogy megint kitalálják.

2011. szept. 28. 08:27
 3/10 anonim ***** válasza:
havi 320g a minimum! és azt is az első 6 hónapra mondják, utána lassul a gyarapodás. lányom fél éves korától havi 100-200 között hízik.
2011. szept. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kevés!Egy idő után már nem híznak úgy a babák.Az első 3 hónapban nagyon híznak, a 4. hónap után ez lelassul, és az is belefér, ha stagnál.Sőt, ha semmit nem hízik, az is normális, mert abban a hónapban, amikor nő, akkor keveset hízik.Ezt a védőnőnk mondta.Teljesen rendben van a babád, az én lányom se hízott jobban, én örültem a heti 100 g-nak.
2011. szept. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

első v. vagyok


ezzel a méricskéléssel csak tovább paráztatnak .. ne hagyd magad szépen nő a babád!

2011. szept. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8:32-es vagyok.Az én lányom 2490 g-mal, és 47 cm-vel született.Most múlt egy éves, és most 7,5 kg, és 70 cm.De nálunk ez egy alkati dolog, én is csak 8 kilós voltam egy évesen a kis könyvem szerint.Minket még gastroenterológushoz is elküldtek, mert hónapokig alig hízott, és 3 hónap után kiderült, hogy makk egészséges, csak kevés volt a tejem.8 hónapos kora óta tápszeres, és azóta hízik normálisan, mióta nem méregetjük itthon minden héten.Nem aggódok ezen, és szépen is gyarapszik.Soha nem volt egy nagy étkű baba, de eleve egy kis picurka, nem lehet a gyomra se egy nagy hordó..Egészséges, vidám, és ez a fontos.
2011. szept. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kevés. Fél éves korukig híznak gyorsabban, utána lelassul. Az én kisfiam is kis súllyal született (2360g) és fél éves koráig havonta 1 kg-okat hízott átlagosan, úgyhogy gyorsan felhozta magát. De 6 hónap után már jóval kevesebbet, kb. 2 hónap alatt ment fel 1 kg, vagy még annyi sem. De szépen fejlődött, hurkás volt, nem is szóltak nekünk semmit, hogy kevés lenne. Ez természetes. Úgyhogy ne aggódj, nincs semmi gond.
2011. szept. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha 7 hét alatt 700 g-ot hízott, akkor majdnem megvan a havi fél kiló, nem?Feleslegesen aggódsz, szépen fejlődik a babád!!
2011. szept. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most nem értem, az a baj, hogy 700-t hízott, pedig 780-at kellett volna? Majdnem a könyv szerinti a gyarapodása. Egy kis eltérés mindig belefér. Ráadásul lehet, hogy akkor kaki előtt, most meg utána mérted
2011. szept. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, megnyugtattatok.
2011. szept. 28. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!