Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez olyan ciki, mit tegyek?

Ez olyan ciki, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Voltunk ma boltban és 16 hónapos fiam végig sikítozott, mindenki őt nézte. Nem mindig csinálja boltokban, de gyakran. Egyik nap az orvosi rendelőben tele gyerekkel is csak ő kiabált végig a többiek csendben nézték.
2011. szept. 28. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Az a baj, hogy ha rászólsz, akkor még inkább csinálni fogja, vagy ami rosszabb "elveszíti az önbizalmát". Mivel ez nem rosszalkodás, csak gondolom próbálgatja a hangját.

A lányom most 1 éves, és egész nap sikongat. ha örül azért, ha fáj valamije azért...nem tudok rászólni, mert nem rosszaságból csinálja. Ha a boltban rákezd, próbálok a kezébe nyomni valamit, hogy lefoglalja magát, de ha sikít, hát sikít. A többiek már nem érdekelnek, viszont van előnye is: sokkal empatikusabb vagyok már a hangosabb gyerekekkel és a szülőkkel.

2011. szept. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Próbáld elfoglalni,folyamatosan lekötni a figyelmét. Boltban fogja ő a listát,hozzon egy tejet,segítsen zsömlét szedni......

Orvosi rendelőbe vigyél könyvet és nézegesse.

2011. szept. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hozzon tejet???? Ki sem veszem a babakocsiból, mert mindent lepakol a polcról. A könyv kerek 1 percig érdekelte.
2011. szept. 28. 13:25
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Lehet,hogy pont ez a baja.Érdekli minden.Próbáld meg,ha kiveszed akkor mit csinál.Had nézze meg,fogja meg. Biztos,hogy 3x annyi idő,de ismerkedik mindennel,és addig sem sikít.
2011. szept. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
tegyél a kezébe valami olyan dolgot amit szeret pl: kuki túrórudi, kindercsoki stb....
2011. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Úgy tűnik te magad is félsz, hogy szétpakol és rossz lesz, de így meg valószínű unatkozik. Akkor olyat adj a kezébe, amit akár szét is szedhet. Pl. egy kiflit...

De ha az orvosnál is sikít (ott csak nem tartod állandóan az öledben), akkor valószínű őt tényleg érdekli minden és közeben így fejezi ki magát.

Szerintem ha nem veszed ennyire komolyan, ha nem félsz attól, hogy ez mások előtt ciki, hanem inkább elfogadod őt így, akkor neked is és neki is könnyebb lesz. Előbb-utóbb abba fogja hagyni úgyis.

2011. szept. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vedd csak ki nyugodtan a kocsiból!!!Először én is féltem ettől,de tényleg 3x annyi idő mire a kasszához érünk,de elvan.Az meg,h megnéz ezt-azt....ismerkedik.Én úgy szoktam,h ha olyat vesz le ami nem kell akkor azt visszarakjuk és vagy a kosárból kap vmit amit hozhat és segít-!- anyának,vagy keresünk vmit amit venni akarunk.Mindig olyat adok a kezébe,amit nem tud sétszedni-egyből.Vagy már vannak ugye azok a húzhatós bevásárlókosarak...hát az egy igazi élmény húzni-tolni.A tejét pedig már ő keresi meg,veszi el és adja a néninek mikor fizetünk.Ezeket a dolgokat előbb-utóbb el kell ám kezdeni!!!Nem fogtok mindig babkocsival menni,és szerintem ezt célszerűbb az erős dackorszak előtt,mert az tényleg gáz,ha fölhöz veri magát....így meg ezt szokja meg,nem is lesz kérdés,h ezt vagy azt miért nem veszünk.
2011. szept. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudsz nagyon mit csinál,mert ha rászólsz tényleg jobban fogja csinálni.Tudom,hogy nehéz,mert nekem 21 hónapos a legkisebb gyerekem,de most igazi kis ördökfióka,egy percre se lehet egyedül hagyni,mert egyből garázdálkodik.

Csak annyit tudok írni majd kinövi idővel.


4 gyerkőc anyukája

2011. szept. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!