Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek lehet túl sokat...

Szerintetek lehet túl sokat beszélni a gyermekemről? Anyukák! Szerintetek van határ?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék,hogy ki mit gondol erről.

Most 8 hónapos a kislányom,és nyilván sülve-főve együtt vagyunk.:D A legelején igen zavart,hogy a monoton napok után alig tudok valami másról beszélni a párommal,barátnőmmel mint a fáradtság,hol sétáltunk,mennyit szopizott stb...

Ma sincs ez nagyban másként,nyilván sokkal több minden történik velünk,hiszen olyan nagylány már,és borzasztó büszke vagyok rá,olyan ügyes és okos.Egész nap mókázunk,sokat játszunk együtt.Most erről szól az életem,vele vagyok átitatódva.Ha netezek,nem a bulvár érdekel,vagy a trend,hanem a babás témák,vagy az aktuális kérdések vele kapcsolatban.Persze ne értsetek félre,tudok másról is beszélni.Csak érdekel,hogy más is érzi e néha ugyan ezt?


2011. szept. 28. 19:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%

Baromi unalmas lehet ez, sajnálom a párodat.

Nekem személy szerint herótom van az ilyen anyukáktól.

2011. szept. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nekem is 8 hónapos a kislányom, és ugyanígy vagyok vele, ahogy leírtad :)

Kicsit rossz ez a gondolati beszűkültség, én tudatosan törekszem rá, hogy más témákkal is foglalkozzak, mert már nekem magamnak sem jó érzés, hogy minden a baba körül forog az agyamban :)

2011. szept. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én is szeretek a gyerekeimről beszélni viszont szivesen beszélek teljesen más témákról is.

Ja és inkább a veszélgető partner igényei szerint beszélünk olyanról amihez mindeki hozzá tud szolni.

Nem kell feltétlenül a gyerekekről beszélni állandoan csak azért mert megszülettek.

Egy bizonyos határon belül én is szivesen beszélek roluk de olyan embereknél akinek nincs azzal inkább másrol beszélek.

2011. szept. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
35%

Ugyanígy voltam én is ezzel, és teljesen normális! Gondolom az első válaszolónak nincs gyermeke!

Nyugi! IGAZI ANYA VAGY!!!

2011. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Nem gond,ha szélsőségesek a reakciók,végül is kíváncsi voltam.Nem vagyunk egyformák.Azt gondolom,megtudom tartani az egyensúlyt,és szerencsére a környezetemben élőktől is ezt a visszajelzést kapom.
2011. szept. 28. 19:28
 6/17 anonim ***** válasza:

Csak egy ötlet. Meghallgatod az esti hírdadót? Hír honlapok?

A Kossuth rádió, most lehet mr1 vagy ilyesmi, egész délelőtt rendkívül érdekes témákról szól, sok gyerekes problémárói is,(szakértők, pszichológus, sok anyuka stb.) meg aktuális dolgok, aktuális témák. Nekem nagyon tetszett, pár hónapja itthon voltam szabin, az e-bookról szóló téma, sok szakértő beszélt ezt nem tudom elégé hangsúlyozni. A baj csak az hogy ezt nyugdíjjasok, kismamák tudják csak hallgatni dolgozók nem. Mosogatás, gyerek etetés között is félfüllel hallgathatod, szerintem rengeteget lehet belőle tanulni, és érdekes dolgokról tudsz nekünk dolgozóknak megsélni.(Néha van csak szó politikáról!) Bárcsak otthon lehetnék és hallgathatnám. Jó babázást. :) 35/N

2011. szept. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Engem az idegesít, hogy ha valaki kérdez rólunk akkor nem tudok mást mondani, mert csak a gyerek történik velem. Pár szóval lezavarom és inkább én kérdezgetem a másik felet kihangsúlyozva, hogy ne gyerek téma legyen (: Imádom a fiam, de örülök ha felnőttel beszélhetek és nem a gyerekről.
2011. szept. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem 13 hónapos babám van, de elmesélem a páromnak, hogy mi volt, aztán másról beszélgetünk.Imádom a fiam, de örülök ha már felnőtt dolgokról beszélhetek az egész napos babázás után. De nem baj, hogy ilyen vagy, szerintem tök aranyos, inkább én vagyok kicsit önzőbb.
2011. szept. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én pont ugy vagyok mint te,én is megnézem a bulvárt de már elegem van abból mint csinál az a sok CELEB!Idegesitő,hogy már mindenki sztár,akkor inkáb a gyerekekröl olvasok.De politikáról nem szeretek beszélgetni az aktuális divat sem érdekel nem divat szerint öltözködöm.Ha beszélgetek valakivel az az aktuális problémák,vagy a gyerek a téma.Pl a tesomnak nincs gyereke öt a ruházkodás éredekli mit vegyen a lakásába erröl szoktunk beszélni de mikor én mondom,hogy mit akarok milyen játékot venni a gyerekeknek akkor azt mondja "már megint".Nem igazán van ezért közös témánk mindenkinek más az éredkölédi köre.Nem érti meg,hogy nekem ez a fontos neki meg az.
2011. szept. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
42%

19:20: Gondolom, te meg ŐSANYA vagy!


És szerintetek a másikat is annyira érdekli a gyereketek, hogy csak arról kelljen hallania? Mert elárulom, nem így van.

2011. szept. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!