Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek lehet túl sokat...

Szerintetek lehet túl sokat beszélni a gyermekemről? Anyukák! Szerintetek van határ?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék,hogy ki mit gondol erről.

Most 8 hónapos a kislányom,és nyilván sülve-főve együtt vagyunk.:D A legelején igen zavart,hogy a monoton napok után alig tudok valami másról beszélni a párommal,barátnőmmel mint a fáradtság,hol sétáltunk,mennyit szopizott stb...

Ma sincs ez nagyban másként,nyilván sokkal több minden történik velünk,hiszen olyan nagylány már,és borzasztó büszke vagyok rá,olyan ügyes és okos.Egész nap mókázunk,sokat játszunk együtt.Most erről szól az életem,vele vagyok átitatódva.Ha netezek,nem a bulvár érdekel,vagy a trend,hanem a babás témák,vagy az aktuális kérdések vele kapcsolatban.Persze ne értsetek félre,tudok másról is beszélni.Csak érdekel,hogy más is érzi e néha ugyan ezt?


2011. szept. 28. 19:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
35%

Még szerencse, hogy veled nem kellett diskurálnom abban az időben, mert nekem meg te lettél volna idegesítő a cinikus ócska humoroddal!!!

Az "ŐSANYA"

2011. szept. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Azért nem árt egy kis határ. :)

Nem kell háttérbe szorítani, de vigyázz ne menjen a kapcsolataid rovására!

2011. szept. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Sok ilyen ősanyával találkoztam már, és mind dögunalom volt. Próbáltunk volna vele másról is beszélgetni, de nem ment. Aztán meg pofára estek, hogy mindenki kerülte a társaságukat (kivéve más ősanyák).
2011. szept. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Az igazi fajtatiszta "ŐSANYA" arról is megismerhető, hogy ő mint önálló személy megszűnik létezni, sosem beszél egyes szám első személyben, csak "mi"-ben. Már akkor sem, amikor róla magáról érdeklődnek és nem a gyerekről. Gondolom, a mi ŐSANYÁNK is itt ilyen. :)
2011. szept. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik senkit nem hagy hidegen ez a téma!

Én azt gondolom,hogy tényleg minden ember más,és minden gyermek más.Vannak olyan babák akik több szabadságot hagynak az anyukának,és ezáltal az anya talán jobban,könnyebben tud váltani felnőtt üzemmódra,és ki tud szakadni. Az én manóm születése óta hasfájós,sírós,nem alvós babó volt,és sohasem érezte jól magát társaság nélkül.Így örökké együtt voltunk mint borsó meg a héja,most pedig a szorongásos időszakban,iszonyú anyás.Kérdem én,hogyan lehet teljesen elszakadni,ha körülöttem kúszik mászik,az ölemben ül míg beszélgetünk.Úgy is akaratlanul ő a téma.Félre ne értsetek,nekem ez így jó,átrendeződött az élet,ez nem vitás,de ma már így kerek számomra.Ha egyszer-egyszer egyedül kikapcsolódhatok a barátnőmmel,vagy tesómmal,akkor természetesen beszélek róla,ha kérdezi,és miért ne kérdezné,hiszen szeret és kíváncsi rám,nem csak a sajátját fújja.És azt gondolom,hogy ezért szeretjük egymás társaságát,mert kíváncsiak vagyunk a másikra,és megtiszteljük a figyelmünkkel.Pl..ha a barátnőm krízis helyzetben volt és heteken keresztül ezt beszéltük át újra és újra,akkor azt mondtam volna,hogy ez már dög unalmas?Szerintem ez is csak egy ilyen időszak az ember életében.Aztán később,ha már nem leszünk ilyen szorosan egymás mellett,újra nyitottabb leszek.

2011. szept. 29. 21:31
 16/17 anonim ***** válasza:
Hú csajok, de nagyon ismertek!!! Örülök hogy megmozgattam a fantáziátokat, és elárulom, hogy rengeteg barátom van, akik nem ÖSANYÁK, sőt, nem is szülők, és érdekes módon mégis érdekes EMBER-nek tartanak... Na de nem is untatlak titeket, biztos sokkal több érdekes témában tudtok beszélgetni, mint az ilyen "jelentéktelen dolgok", hogy gyermek, család...
2011. okt. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ja, és a kérdés a 8 hónapos gyermekkorra vonatkozott, tehát azt senki nem állította, hogy ezután is így van. Elárulom, egyáltalán nincs így. Dehát ti gondolom minden másról szívesebben beszéltek, mint a saját gyereketekről...
2011. okt. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!