Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Älometetes? Mit gondoltok rola?

Älometetes? Mit gondoltok rola?

Figyelt kérdés
Egy barätnöm javasolta hogy ha a baba mär alszik kb ket oräja akkor egyszerüen dugjam a szäjäba a cumisüveget itassam meg es akkor ätalussza az ejszakät!Csinält vki ilyet?Ha igen bevält?
2011. szept. 28. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha este jóllakik,nincs meleg,nem fázik,nem veszed fel,ha felébred,akkor átalussza az éjszakát. Nem hallottam még ilyenről,de nem hiszem,hogy ez hatásos lenne.
2011. szept. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Hallottam, alkalmazom is. :) Nálunk bejött. Mivel a babám 8 kor már alszik, én meg csak 11 kor jutok ágyba, ezért mielőtt lefekszek, még megetetem. Bár ő anyatejes. Finoman kiveszem az ágyából, villany nem ég, és a Tv is nagyon halkan szól, és megetetem. Fel sem ébred, és reggel 6-7 ig simán alszik. 3,5 hós. Cumisüveggel nem tudom hogy működik-e, bár nem látom akadályát! Sok sikert!

2011. szept. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
pont igy nem de felalomban mikor mar nyoszorgott adtam neki tapszert ,nem vartam meg hogy teljesen felebredjen,kioszivta a cumisuveget es aludt tovabb. almaban sosem adtam de nem is adnek. mi van ha felrenyel. ez nagy mereszseg!
2011. szept. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Baby-mamisitter ***** válasza:
0%
A jó öreg "suttogó"!édes-édes Tracy Hogg. Ha sokszor ébred éjjel a baba, próbáld az utolsó etetés mennyiségét fokozatosan növelni, lehet hogy teli pocakkal jobban alszik, a fennt említett radikális módszert sosem próbáltam, nem ébresztettem csak újszülött korban és csak nappal. Nem tudom milyen idős a babád és hányszor ébred, de ha csak egyszer, akkor légy elégedett! Vannak gyerekek, akik több éves korukig is felébrednek egyszer-kétszer pl. inni kérnek. Mint pl. most a 3,5 lányom!:-) Üdv. Babymamisitter
2011. szept. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22:30-as vagyok. Álmában olyan lassan eszik, hogy nem nagyon tud félrenyelni. Több esélye van rá akkor, amikor nappal nagyon gyorsan eszik. :) Egyébként valamennyire természetesen megébred. Legalábbis az én fiam. Ez ugyan olyan amúgy, mint amikor cicin elalszik, de még szopizik tovább. Akkor sem nyel félre.
2011. szept. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, és azért alkalmazom, mert lefekszek aludni és 1 óra múlva úgy is kelne. Ha én is vele aludnék 8-kor, max 9 kor akkor nem alkalmaznám.
2011. szept. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nem olvastam a Suttogót és a nagyim se, de ő javasolta anno -és én mindkét gyereknél így is csináltam-, hogyha éjjel az etetési idő környékén már mocorogni kezd, akkor ne várjam meg míg jelez, hanem még gyorsan félálomban tegyem mellre és etessem meg. Nálunk nagyon bevált, a 11-éjfél körüli etetésnél kezdtem el csinálni mivel én is akkortájt feküdtem volna le. Egyébként tényleg szépen lassan és egyenletesen evett ilyenkor, sokkal nyugisabban mint ébren. Szopi után felvettem büfizni, 1 perc után mindig ki is jött az 1-2 kicsi büfi (ébren jóval levegősebben evett!), ő meg jóízűen aludt tovább reggelig. Míg ha megvártam míg megébred éhesen 12 körül, akkor minimum egy-másfél órás műsor volt a visszaaltatás, a bennrekedő büfik miatt meg nemritkán plusz kelés is volt az éjjel folyamán.


Egyébként ez a fajta evés az enyémeknél valami félálomszerű állapotban történt, nem mondom, hogy totál aludtak, de nem is voltak maguknál. Míg újszülöttként mellettem aludtak hogy bármikor szophassanak, legtöbbször akkor is ilyen félkoki állapotban ettek éjjelente. Csak odafordultak és már tátogotak is a cici után - alva :-)

2011. szept. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én 3-tól 7 hónapos koráig alkalmaztam e módszert. Tápszeres baba, utolsó etetés 8-9 körül volt, 11-kor kivettem az ágyából és fel sem ébredt, csukott szemmel benyakalt egy adag tápszert. Szebben és gyorsabban evett, mint napközben. Amikor jóllakott, mélyen elaludt és már nem lehetett a szájába dugni az etetőcumit. Ezután reggel 8-ig aludt mint a tök :)

Arra figyelj, hogy bőven elég legyen a tápszeradag, mert a kisfiamnál volt, hogy kifogyott, és még ette volna, erre persze felébredt és sírt nagyon! Rohanhattam csinálni még egy adagot...

7 hónaposan akkor hagytam abba az álometetést, amikor kivettem az ágyból és felébredt, és evés után nem volt egyszerű visszaaltatni. Onnantól már nincs értelme folytatni.

2011. szept. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még valami: álometetésnél nem kell utána büfiztetni (a Suttogó is így írta).
2011. szept. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tápszeres a babám én is próbáltam és bevált!Próbáld ki...nem lesz semmi gond!
2011. szept. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!