Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet e 15 hónapos kisfiamat...

Lehet e 15 hónapos kisfiamat az első ülésen menetiránnyal megegyezően gyerek ülésbe rakni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 27. 12:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Ha több mint tíz kiló és az ülés alkalmas erre, akkor minden további nélkül.
2009. ápr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy tudom, hogy első ülésre csak menetiránynak háttal köthető be a hordozó, azt is csak akkor, ha ki van kapcsolva a légzsák.

Menetirány szerint csak hátulra.

Nem marad meg esetleg egyedül hátul? Vagy csak Te félted őt? Tegyél be egy visszapillantó tükröt, amit rá irányítasz, így szemmel tudod tartani.

2009. ápr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
Szia, igen lehet, fiam 1 éves ha csak ketten megyünk valahova én mindig magam mellé rakom előre, ha apa vezet hátul vagyunk mindketten.persze ha van légzsák elől ki kell kapcsolni, ha nem lehet nem is szállíthatod elől.
2009. ápr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
Légzsákot csak akkor kell kikapcsolni, ha bébihordozót teszel be menetiránnyal ellentétesen, de egy 15 hós babó esetében már mindenképpen gyerekülés van, amit menetiránnyal egyezően tehetsz be.
2009. ápr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az utolsónak írnám,hogy gyerekülést is lehet menetiránynak háttal bekapcslni.a miénk is olyan.0-19k ig.Ezt 9 kg-ig háttal e fölött menetirányak megeggyezöen kell kötni.
2009. ápr. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Bocs, pontatlanul fogalmaztam, valóban beteheti háttal is, de előre is :-)!
2009. ápr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Első ülésre nem lehet menetiránnyal egyező irányban ülést kötni. Az ilyen ülés csak hátra köthető be. Ez 100%.

Előre csak akkor köthetsz gyerekülést, ha az a menetiránnyal ellentétesen van bekötve.

2009. ápr. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én nemrég kérdeztem ugyanezt, és nagyon megoszlottak a vélemények. Aztán pár napra rá megállítottak igazoltatni és megkérdeztem a rendőrtől (!!!!). Először nézett rám bután, aztán hümmögött, majd megkérdezte miért nem jó hátul, aztán azt mondta, ha én biztonságosnak érzem magam mellett, akkor tegyem nyugodtan oda. :-) Megismétlem, ezt a rendőr mondta, de látszott, hogy gőze sincs róla. Aztán a párom megkérdezte egy vezetési tréningen, ott ez volt a válasz: a biztonsági gyerekülést lehet az első ülésre rakni, de amikor abból kikerül, akkor ülésmagasítóval csak hátul ülhet, amíg eléri a 150 cm-es magasságot.
2009. ápr. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha van ismerősöd, aki most tanul vezetni, vagy nem rég rakta le a vizsgát, kérd el tőle a kresz könyvet, abban benne van pontosan. Én úgy emlékszem, hogy a bébihordozón kívül más fajta gyermekülést nem lehet az első ülésre tenni.
2009. ápr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez országonként is változik.A szlovákok nem engedik elöre a gyerekülést.Nálunk Németorszagban lehet elöre az anyósülésre kötni a gyereket.Mikor ketten megyünk a lányom (15 hónapos)mindég mellettem ül az ülése´ben..

A lebiztosabb felhívod a rendörséget e´s megkérdezed tölük.!!!

2009. ápr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!