Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek a helyemben:Vissz...

Mit tennétek a helyemben:Visszamennétek dolgozni, vagy maradnátok gyesen?

Figyelt kérdés
A kérdés később válik aktuálissá,de már sokat agyalok rajta,szóval:A nagyobbik gyerekem 1.osztályt kezdi,mikor a kicsim az óvodát.Falun lakunk,a munkahelyem egy közeli városban van.Az ovi itt a faluban,a suli a szomszéd faluban.Tehát mi 3-an 3 helyen lennénk.Reggel az én buszom negyed 8-kor megy,az iskolabusz viszont fél 8-kor.Ami azt jelenti hogy a nagyot ott kell hagynom a buszmegbe.Délután meg 14-kor jön az iskolabusz,viszont én fél 5-kor érek haza.Van napközi,de akkor le kell szállnom a nagyért,és nem érek ide a kicsiért az oviba.Ti mit tennétek?A kicsit irassam oda oviba ahova a nagy jár suliba?(viszont onnan is járnak a mi ovinkba mert nincs hely,nem biztos hogy felveszik).A nagyot irassam be suliba a városba?Itt vannak az ovis barátai.Harmadik lehetőség a nagyobb tartósan beteg maradhatnék vele gyesen,és nyugodtan vihetném oviba,várnám a nagyot haza stb. de kevesebb a pénz.Igy talán megkímélném őket a reggeli rohanástól tömött busz stb.
2011. szept. 20. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia !


Én biztos , hogy otthon maradnék, hacsak nem az éhenhalás fenyegetne. Mennyivel kapnál több pénzt ha dolgoznál?

Ugye számításba kell venni , hogy akkor az utazási költségekkel is elmegy egy csomó pénz , az állandó rohanásról, és idegeskedésről , hogy le ne késsétek a buszt nem is beszélve.

2011. szept. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag megtehetném ilyen szituban én a gyest választanám és délben hazahoznám a kicsit. A naggyal lenne idő tanulni.
2011. szept. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem nagyon kell az a pénz, akkor maradj gyesen, viszont ha muszáj menned, akkor a nagyot és a kicsit írasd a városban lévő iskolába-óvodába így tudtok együtt menni-jönni.
2011. szept. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A férjem viszonylag jól keres,én ha dolgoznék olyan 70 körül.Nekem is ez tünik a legjobb megoldásnak,már a gyerekek miatt is.Ők is kiegyensúlyozottabbak lennének szerintem egy nyudodt anyuval.Sajnos segítségem (nagymama)nincsen,a férjem éjjel is dolgozik,50km-re jár,ha nappalos hajnalba megy,este jön,ha éjszakás alszik nappal.A nagyot azért nem szeretném a városba vinni,mert a legnagyobb is igy volt és nem voltak itt barátai,kimaradt mindenből,ezt igazából az utóbbi években érzékeltük,neki ez nagyon rossz volt.A férjem is azt támogatja hogy maradjak,viszont nekem van egy pici lelkiismeretfurdalás,hogy csak ő húzza az igát.
2011. szept. 20. 14:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha otthon maradsz a gyerekek kapnak egy nyugodt anyát aki leül velük tanulni, játszani, aki viszi hozza őket főz rájuk. Ennek a hasznát a férjed is megkapja nyugodt gyerekek rendezett ház főtt étel. Nyigodt feleség. Te is ugyanúgy húzod az igát. Ő az anyagi biztonságot teremti elő, Te az érzelmit.
2011. szept. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Épp tegnap érdeklődtem,hogy talán így is megtartják a munkahelyen a státuszt,ha még otthon maradok,mert ez a másik,hogy nem szeretném elveszíteni a munkahelyet ahol több mint 10 éve dolgozom/tam,ahova várnak vissza.Nagyon nehéz másikat találni a mai világban,és én ettől is félek.Jaj olyan nehéz ilyenkor jó döntést hozni...
2011. szept. 21. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!