Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Németországba költözés? 2...

Németországba költözés? 2 éves gyerekkel? Tudom nem ide tartozik, de gyerekes anyukák véleményére lennék kiváncsi.

Figyelt kérdés

Ha lenne rá lehetőségetek,hogy kiköltözzetek megpróbálnátok?

Itthon nem élünk valami fényesen nem azt mondom,hogy szegényen,de nem engedhetjük el magunkat.

Az az igazság,hogy most egy rokonunk mondta hogy lenne rá lehetőség hogy kimenjünk és ott éljünk.

Amíg munkánk nem lesz az állam biztosít lakást meg pénzt a megélhetéshez.

Még mielőtt megszületett a fiunk mi kint éltünk egy évig nagyon beleszerettem az országba :)

Ha a saját érdekeinket nézzem belevágnék.

Na de itt vannak a nagyszülők és nem tudom mit szólnának hozzá hogy elválasztom tőlük az unokát.

Nagyon nehéz így dönteni.

Mit csinálnátok?


2011. szept. 29. 15:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi sokkal messzebbre fogunk költözni, majdhogynem azután amikor a pici betölti az 1 évet. ingázás lesz a két ország között, mert apuka külföldi, igy szó szerint két hazája, otthona lesz a gyerekeinknek. amig iskola, óvoda van, addig kint élünk, aztán, nyári szünetre haza jövünk. ez fél év itt és fél év ott. az út repülővel 3-3,5 óra. a nagyszülőket én is sajnálom, de én ezt az életet választottam és a gyerekeknek is nagyon jó lesz, hiszen már kapásból két nyelvet fognak tanulni! Ez nálatok is fennt áll... ez csak egy pozitiv a sok közül. ha a körülményeitek jobbak lesznek, akkor mindenféleképpen menjetek, hiszen ti már külön család vagytok és egyszer (sajnos, hogy ezt kell mondjam) elszakadunk a szülőktől! A kapcsolatot lehet tartani telefonon, skype-on, ott még akár láthatják is egymást és azért a látogatás is sokkal kivitelezhetőbb, mint mondjuk nekünk! az én véleményem, hogy menjetek és merjetek kockáztatni a jobb élet reményében. sok sikert nektek!
2011. szept. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Hát nálunk ez egész pontosan ugy működne ha minden igaz.

Hogy előbb ki kell menünk a rokonokhoz ők bejelentenek minket hozzájuk.

Várunk egy pár napot és elmegyünk az ottani vöröskereszthez.

Ott meg mondjuk,hogy itthon nincs semmi lehetőség és szeretnék itt élni dolgozni meg stb

/de ez gyerek nélkül képtelenség mert a gyereket veszik figyelembe ha gyerek nincs rád se szarnak/

Ők adnak lakást és elküldenek nyelv tanfolyamra amit az állam áll. És fejenként fizetnek azt hiszem 370eurot a megélhetésre + gyerek pénz.

2011. szept. 29. 15:34
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda dolgok vannak, kívánom, h járjatok szerencsével.

Mindketten akartok dolgozni, vagy csak párod? Neki mi a végzettsége, hamar találna munkát?

2011. szept. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
A további válaszolónak is nagyon szépen köszönöm a biztatást :D
2011. szept. 29. 15:37
 15/18 A kérdező kommentje:

Kőműves.

Hogy hamar azt nem tudom de pl a nővére 10 éve kint él és még mindig az állam fizeti neki a lakást. Dolgozik csak nem bejelentve.

2011. szept. 29. 15:41
 16/18 anonim ***** válasza:
72%
OFF: bocsi, hogy bele kontárkodok, de engem is érdekel a téma, sok sikert nektek kérdező!
2011. szept. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. szept. 29. 17:32
 18/18 anonim ***** válasza:
Szia mi is nemetorszägban elünk 2 gyermekkel nagy 11 eves kicsi 1 eves ö mär itt született. 5 eve elünk itt ferjem nemet ällampolgär. Annyi hozzäfüznivalom lenne a temähoz hogy a kisgyerekek hamar beilleszkednek a nyelvet gyorsan elsajätitjäk az oviban, a nagyszülökhöz minden iskolaszünetben haza tudtok utazni,(mi is ilyenkor szoktunk)Viszont arra nem alapoznek hogy az ällam majd segit amig nincs munkätok, mert nem nagyon segit, a kisgyermekre jär kindergeld ami 185 euro azonkivül semmi,mert a mutterschaftsgeld (ez nälunk a gyes) csak 1 evig jär. Lakäst is elsösorban olyanoknak biztosit akik mär huzamosabb ideje itt tartozkodnak, es az unio ällampolgärainak nyelvtanfolyam ugy tudom nem teritesmentes. Ha a ferjednek lessz fix munkahelye az jo szerintem menjen ö ki elöbb es ha minden szämitäsotok bejön akkor menj te is a kicsivel, sok szerencset kivänok nektek!
2011. okt. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!