Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » EZ csalásnak számít? GYEDES...

EZ csalásnak számít? GYEDES kérdés.

Figyelt kérdés

Első gyerekem után kapom a gyedet mert volt munkahelyem 4éve dolgozom de mindig csak évente írtak velem szerződést úgyhogy mikor szültem még volt munkahelyem (úgyhogy kapom a gyedet) de mikor a kislányom 3hónapos volt lejárt a szerződésem úgyhogy tulajdonképpen most nincs munkám :(

Valószínű, hogy jön a kistesó akire ügye már nem kapnám a gyedet sajna :( Viszont az Apukám vállalkozó és arra gondoltam h mi lenne ha arra az 1 hónapra bejelentene engem mikor szülök így ügye a szülés napján lenne munkahelyem utána persze ő sem hosszabítana szerződést.


Vajon ez így megoldható? Vagy ez csalás? Ha lehetséges lenne akkor neki vajon ez mennyibe kerül? Attól még az állam fizetné a gyedet nem ő ügye? Vagy adóznia kéne sokat értem?


Remélem senki sem vet meg ezért! Olyan r..... a volt munkahelyem fiatalokat mindig évente szerződtetnek pont ezért. :S


ELŐRE IS KÖSZI!!


2011. szept. 29. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy jelentesd be magad hogy ha onnan (apud cégétől mész szülni) akkor a tgyás-ra is jogosult legyél.mert ha csak addig vagy bejelentve míg kapsz valamit akkor már a gyedre nem leszel jogosult..
2011. szept. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokan ezt csinálják, nincs ebben semmi.

Szülés előtti hónapra jelentsd be magadat, amikor szülsz, kapod a tgyást majd gyedet. Tgyás/gyed alatt semmire nem fogsz kerülni apukádnak.

2011. szept. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az előző évben kell lenni 180 ledolgozott munkanapnak, ahhoz, hogy tgyást és gyedet kapj, tehát az nem lesz elég, ha apukád 1 hónapra bejelent. Csak gyest fogsz kapni a kicsi után. Kivéve ha a nagy még nincs 2 éves, amikor a kicsi megszületik, mert akkor ugyanabból számolják majd a gyedet, mint az első gyereknél.
2011. szept. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Pl a 36.héten jelentsd be magadat, és a gyed legalább 1. napjáig legyél bejelentve. Ha a tgyás alatt lejár a szerződésed, akkor nem fog járni gyed.

De lehet hogy rosszul tudom.

Hátha ír még valaki okosat.

2011. szept. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy gyesen leszel még mikor szülsz? Mert akkor bejelenthet, de minimum 3 hónapra kell, mertvutánna néz az oep, és csalásért megbüntethet. Ez apukádnak havi 100.000 ft járulék, ha dupla minimálbérrel jelent be. Ha lejár a gyes mire szülsz, akkor a gyes lejártakor kell bejelentenie, de a szülès előtt 180 napig kell hogy fizesse utánnad a járulékot, mivel előtte nem volt a 2 éven belül jövedelmed, nem lesz meg a 180 bérezett nap, nem leszel jogosult!
2011. szept. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát még Gyeden leszek a "naggyal" aki akkor még csak 1,5éves lesz.

Őszintén szólva most egy kicsit összekavarodtam :S

Így h Gyeden leszek akkor még akkor erre most melyik válasz vonatkozik Bocsi az értetlenkedésért és köszi nagyon a válaszokat!

2011. szept. 29. 20:26
 7/8 anonim válasza:
ha a nagy még nincs 2 éves, amikor a kicsi megszületik, mert akkor ugyanabból számolják majd a gyedet, mint az első gyereknél.
2011. szept. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hú ez tök jó! Nagy megkönnyebülés! Köszi mindenkinek a infot!


Még arra tudtok nekem válaszolni, h igaz e amit a 2. írt h ha tgyás alatt szünik meg a munkahyely akkor no gyed?


Ja és még azt h igaz h 3 hónap a minimum bejelentés? Azt nem eltörölték?


KÖSZI!

2011. szept. 30. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!