Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám rászoktatni 11...

Hogyan tudnám rászoktatni 11 hetes kislányomat arra, hogy az éjszakát most már nagyjából átaludja?

Figyelt kérdés
Állítólag ennyi idősen már akár 8 órát is alhatna. (A Suttogó szerint)De Ő elalszik kb. 9-kor, és 2 körül ébred, aztán 5-6 körül. Volt már, hogy 4-ig is aludt!
2008. nov. 10. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is kiolvastam a suttogót és vannak benne nagyon jó dolgok, de elsősorban a babádat kell megismerned és hozzá igazodnod. Sajnos nekem csak öt napig volt tejem, ezért aztán négy hetes koráig éjjelente 1x kelt föl, majd öt hetes kora óta végig alussza az éjszakákat. Most hat hónapos és fogzik de így is alszik egész éjjel. De ez baba függő szerintem. Ne erőltesd, majd eljut ő is arra a szintre hogy át fogja aludni az éjjelt. Ám a tápszer jobban laktat mint az anyatejcsi. Ha tápszeres akkor esetleg tudsz neki kicsit később és kicsit több tápit adni esténként. Aztán négy hónapos korától írhat a doki fel Sinlac-ot. Ez egy nagyon fincsi és laktató tápi. De ha anyatejcsis az teljesen más. Akkor az igény szerinti szopiztatás miatt a babucihoz kell igazodni. Kitartás!
2008. nov. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Enyje-enyje, az a fránya sok hülye könyv.

A babák normális szénhidrátanyagcseréjéhez nagyon is kell az éjszakai szopi, a csöppségek életük első 6 hónapjában, nemcsak az éhség miatt ébrednek, hanem az életük megóvása miatt is ( a bölcsőhalálról talán nem ír a Suttogó ). Később meg azért ébrednek mert tudni akarják hogy megvan-e még az anyukájuk. És az anyukájuk ölelésétől, a finom meleg tejcsitől, és egy kis szopitól elégedetten alszanak vissza.

Ne várd el a babádtól hogy este leteszed és ő reggelig szépen csendben alszik az ágyacskájában, az éjszakák átalvása egyszercsak magától kialakul, nem kell erőltetni és mindenféle trükkhöz folyamodni egy 11 hetes csöppségnél.

A nagyobbik fiam teljesen magától 6 hetes kora után átaludta az éjszakát, a kisebbik 7 hónapos és még mindig kel 2x szopizni.

2008. nov. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

meg kell tudni, hogy éhes-e, szomjas-e vagy csak megszokásból ébred.

próbáld ki hogy kis teát vagy vízet adsz neki.ha szomjas,alszik tovább, ha éhes fél óra múlva újra ébred.

egy próbát megér.

nekem a 3.éjszaka már nem kelt fel.10-06ig alszik

13hetes kisfiú anyukája

2008. nov. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Suttogó... Az is csak arra jó, hogy idegeld magad, meg kidobjál egy csomó pénzt.

11 hetesen szerintem még ne nagyon akard, hogy átaludja az éjszakát. Nem mondom, hogy nincsenek ilyen babák, de azért elég ritka.

Amit leírtál, az elég jó alvásnak tűnik. Az én kisebbik lányom 2,5 éves, de éjszaka még mindig felkel legalább 1-szer cicizni. Szóval, kitartás.

2008. nov. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!