Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A suttogó c. könyv nektek bevált?

A suttogó c. könyv nektek bevált?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 19:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

*babaneveléses

bocs elírtam

nem nevelek babot otthon :)

2011. szept. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%

Nem egy szoptatásbarát, ahogy itt írtatok már róla. A tápszert részesíti előnybe.

A gyerek született közénk alkalmazkodjon ő.

Visít, majd 3 nap múlva abbahagyja.

Ne vedd fel, ne babusgasd......

Óramű pontossággal van evés, játék, alvás - felcserélhetetlen sorrendben.

és sorolhatnám.


Én pont az ellenkezőjét csinálom, immár a 2. gyermekemmel.

Nekem a szívem szakadna meg ettől a stílustól. Dehát ki így, ki úgy.....

2011. szept. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem is hasznos, sokat merítettem belőle.

Viszont, az, hogy nem szoptatás párti, én inkább úgy értelmezném, hogy ez nem a magyar népnek készült, ahol az anyukák otthon tudnak maradni 3 évig, hanem AMERIKAI a szerződ, AMERIKÁBAN mások a szokásos, ott hamarabb visszamennek dolgozni, ott bébiszittert fogadnak meg ilyenek. A gyakorlatuk eltér az itthon alkalmazottaktól, ettől függetlenül hihetetlen módon leírja a babaneveléssel kapcsolatos összes tudnivalót, szerintem nagyon hasznos, főleg a napirend, meg hát az egész könyv.

Amivel nem értünk egyet, azt a részt át kell ugorni és kész

2011. szept. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
76%

Szia, aki olvasta a könyvet, az tudja, hogy NEM szoptatásellenes és NEM részesíti előnyben a tápszert, ez egyáltalán nem igaz, mindkettőről egyformán ír, és még az örökbefogadott babákkal is törödik, ennyi erővel az örökbefogadást előtérbe helyezi a szüléssel szemben. Az sem igaz, hogy sírni kell hagyni a babát, stb-stb.


Én nagyon sokat tanultam belőle, de a fejezetek egymásra épülnek, tehát az egész könyvet ismerned kell, hogy használni tudd, és nem csak részeket olvasgatni belőle. Nekem nagyon-nagyon sok minden bevált, pl. a sss-sss suttogása a picinek, a napirendet nélküle soha életemben nem tudtam volna felállítani, és mivel az én fiam 3 hónapos korától tápszeres lett nagyon is jólesett, hogy végre nem azt olvasom mindenütt 28oldalon keresztül, hogy szoptatni így-úgy-amúgy és ha nem szoptatsz szar alak vagy, és a 29. oldalon meg egy fél mondat, hogy áááá nem baj, ha tápszeres a gyereked, mint pl. baba-mama magazinokban.


Én nagyon ajánlom a könyvet és nem is kell megvenned, mert számtalan oldalról letölthető ingyen. - én is így olvastam :-)


Jó babázást neked!

2011. szept. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!!

Én még nem olvastam bele,és még nincs is meg.De azért gondoltam erre mert sokan ajánlották ezt a könyvet,mert eléggé makacs a kis fiam és akaratos.A pelenkázás és a fürdetés,öltöztetés kész rém álom :( egyedül nem tudom csinálni,segitség kell hozzá. :( pedig szinte már mindent kipróbáltunk. ja 16 hónapos kisfiu

2011. szept. 30. 16:20
 16/16 anonim válasza:

Hogy ne legyen egyoldalú a dolog, a Suttogó mellett javaslom elolvasni az Éjszakai gondoskodás (Dr William Sears) és az Elveszett boldogság nyomában (Jean Liedloff) könyveket is.


Utána pontosan fogod tudni hogy melyik az amelyik közel áll hozzátok, melyik az amit a szíveddel is igaznak és követendőnek érzel és nem csak valami manipulatív technikának.

2013. ápr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!