Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a ringatá...

Hogyan szoktassam le a ringatásról?

Figyelt kérdés
Egy éves a kislányom.8 hónapos kora óta nem szopik, azóta napközben igényli, hogy ringatva altassam el.Este nincs ilyen gond, annyira fáradt, hogy fürdetés és vacsi után letesszük, megkapja a cumiját, és elalszik egyedül, amint becsukjuk az ajtót.Ezt szeretném nappal is..Valahol hallottam, hogy az altatott gyerekekből lesznek később az elalvási nehézségekkel küszködő felnőttek, nem tudom, igaz -e.Én, mint anya úgy érzem, hogy amióta nem szopik, nála így "csapódik le", hogy igényli a testi közelségemet.De szeretném olyan 2 éves kora körül bölcsibe adni, ott nem fognak azzal foglalkozni,hogy altatgassák.Régebben elég volt, ha megdörzsölte a szemét, letettem, cumit és szundi kendőt kapott, betakartam, kijöttem, és aludt.Hogyan szoktassam erre vissza?
2011. szept. 30. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Feküdj mellé és simogasd a hátát/hasát, míg el nem alszik. Lehet hogy pár napig sírni fog, de meg fogja szokni ezt az alvásmódot is.
2011. szept. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!Ezzel csak az a gond, hogy születése óta a saját kiságyában alszik.Eleinte velünk egy szobában aludt, most már hónapok óta külön.A simogatás oké, de mellé feküdni nem tudok, és nem is akarnám rászoktatni..
2011. szept. 30. 18:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen kedves kérdező cseberből vederbe esnél, ha az első válaszadó tanácsát megfogadnád. :) Szerintem légy kitartó, próbáld meg, hogy nem ringatod,hanem lefekteted egyedül. Először sírni fog kicsit, akkor odamész elmagyarázod, hogy aludjon stb stb. esetleg kiveszed,megpuszilgatod, de rakod is vissza a kiságyba. Szerintem más megoldás nem nagyon van.
2011. okt. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Lehet, hogy magától megoldódik ez a gondunk, mert az előbb ringattam, le se csukta a szemét.Letettem, és már fordult is hasra, mikor kijöttem, már aludt.Lehet, magától leszokik róla.Bár így lenne!
2011. okt. 1. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!