Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósod mit, mennyit és...

Anyósod mit, mennyit és meddig segített a baba születése utáni időben?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 23:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem semennyit.első baba és mégsem hagytam hogy anyukám vagy anyósom nálunk aludjon vagy egész nap itt legyenek.nekem így sokkal könnyebb hogy magamtól kellett rájönnöm mindenre hogy mit hogyan kell.fürdetni,pelenkázni stb.babázni kb fél-1órát volt itt anyósom de mondtam is neki hogy nem kell kioktatni stb.mert azt nagyon nem szeretem.3 hónapos kisfiú anyukája
2011. okt. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon remélem, hogy nem akar majd túlzásokba esni...
2011. okt. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én Anyatigris voltam senkinek nem engedtem semmit kivéve a páromnak!Hozzáteszem, hogy szülés után a kötelező fekvést követően semmi bajom nem volt. Olyan volt mintha nem is szültem volna, nem vágtak, nem varrtak, 5 nap alatt kitisztultam. Így nem igényeltem nagy segítséget.

Annyit mondjuk segített meglepetésként, hogy mikor elaludt a kicsi elaludtam vele Én is és akkor levasalta a kimosott ruhácskákat, pelusokat. Hetente 1x mostam a kicsire, így mindig szép adag gyűlt össze.

Bár mindig mondta, hogy ha gondolom ő nagyon szívesen vigyáz rá, ha éjjel gond van ébresszük fel...

2011. okt. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első 2 hétben az én szüleim voltak nálunk, aztán 1 hetet anyósom. Mindenben segített, főzött (a kedvenceim és az általa tejszaporítónak tartott kajákat, de az is finom volt), vasalt, feltörölt, ilyesmi. Sokat voltunk hármasban a babával is, sokszor csak feküdtünk mellette és néztük. :-)

Engem egyáltalán nem zavart, sőt örültem neki. Biztos én is meg tudtam volna csinálni ezeket, de én nem vagyok egy mártír típus. Ha anyu vagy anyósom felajánlja a segítségét, akkor egyszerűen megköszönöm és elfogadom. Persze ez visszafele is működik. Bocsánatot kérek azoktól, akik ilyen típusok, de nem tudom szebben mondani. Anyósom is ez a fajta, de én szeretem őt ezzel együtt, tehát nem rosszból mondom, csak én nem vagyok ilyen.

2011. okt. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Elso 3 hetben anya volt itt, utanna 2 hetig anyosom. En kertem, hogy jojjenek. Mindenben segitettek, a hazimunkakat megosztottuk, igy mindenki tudott babazni is, pihenni is.
2011. okt. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
semmit.bejött a kórházba megnézni,aztán amikor hazajöttünk,három nap múlva megint eljött.és ennyi.soha nem etette meg,soha nem pelenkázta,soha nem vigyázott még rá úgy hogy én nem voltam ott
2011. okt. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

semmit, soha, semennyit. (szerencsére...) két gyerekünk van.


a kórházba bejött, hogy közölje milyen sárga ez a gyerek. A Dédi is bejött, ő előadta, hogy a gyerekekkel csak a gond van. Na, ő sem szokott jönni.

2011. okt. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám egy hetet volt itt, mikor hazajöhettünk. Császáros voltam, és hamarabb is jött a fiam egy hónappal. Anyós 3 napot volt nálunk, mikor 3 hetes volt a kicsi, és a páromnak el kellett vidékre utaznia.

Inkább ne lett volna itt... 3 nap rosszul alvás (olyan kajákat csinált, amiktől fájt a fiam hasa, pl jó erős, fokhagymás brassói), egy vasalóval kiégetett szőnyeg a rövid mérleg. Plusz egész nap kerülgetnem kellett, mert ő nézte a paprika tv-t (nekik nincs otthon).

Egyszer arra riadtam fel napközben, hogy riaszt a légzésfigyelő, anyós meg rettentően káromkodik. Úgy ugrottam ki az ágyból, hogy azt hittem ott maradok, annyira benyilalt a hasam. Mint kiderült, anyós babázni akart, és a figyelőt szidta, amiért az "nem engedte ellopni a gyereket"! Pedig tudta, hogy van, és hogy ki kéne kapcsolni, mielőtt kiveszi a gyereket.

A nagy halom vasalatlan ruha nem izgatta, akkor jutott eszébe, hogy talán segíthetne, mikor elkezdtem vasalni. Ekkor már nagyon mondogatta, hogy majd ő megcsinálja. Na vasalás végén sikerült leamortizálni egy szőnyeget, mert rátette a forró vasalót. Azt mondta nem is gondolta, hogy az ilyen meleg...

De ő a saját háztartásában is elég trehány. Szóval nekem jobb lett volna ha nincs itt.

2011. okt. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer sem kérdezte meg, hogy segíthet-e valamiben... Bár jobb is így.
2011. okt. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Semennyit. Soha nem kérdezte segítsen-e valamiben, nem hozott kaját, hogy mondjuk ne kéne mindennap főznöm. Soha semmi. (édesanyám viszont rengeteget segített és segít a mai napig)
2011. okt. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!