Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen szinten változott meg...

Milyen szinten változott meg a párkapcsolatotok az első baba születése után? Párotok ha megváltozott, miben lett más? (Gondolok itt arra, hogy többet segített, mint korábban a terhesség alatt? . Stb. )

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 22:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon sokat segített a férjem az első 2 hónapban! Főleg,hogy depressziós voltam...de segített túl lenni rajta és elfogadni az új életünket! Ő csinálta az éjszakai etetéseket is ,ha nagyon fáradt voltam,segített takarítani,főzni stb.
2011. aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

negatív irányba....nem nagyon segített. ráadásul terhesség alatti gondok miatt éretlen idegrendszerrel született a babám, és nagyon sok teskontaktsra volt szüksége, éjjel sokat ébreedt, együtt aludtunk ,nappal is sokáig nagyon nyűgös, sírós volt. elláttam a házimunkát + a a kicsit 100%-ban szinte, mert segítség nincs, de rá már nem jutott idő. na meg mivel ő ezt úgy látta,hogy elkényeztetem, haw lett is vlna energiám rá, akkor se volt meg az a hangulat már. mára már rendbe jöttek a dolgok a kislényommal, nemsoká 3 éves, de sajnos a mi kapcsolatunkat nagyon megrontotta, hogy azt hallgattam hogy elkapatom, rosszul csinálom stb.

nagyon szomorú dolog, mert már 10 éve együtt vagyunk és nagy szerelem volt. (amíg a kislnyom meg nem született).

2011. aug. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%
:)Nem "változott"mert előtte is segített nekem,olyan típus aki nem érzi kevésbé férfinek magát mert mondjuk kiporszívózik.Családi házunk van mindent nem is győznék egyedül.Ő hamarabb kezdte a baba dolgot is mondogatni,szóval tiszta erővel vágyott az apaságra,és olyan aktív apa lett,amilyet elképzeltem róla.A mi kapcsolatunk a babázáskor még magasabb dimenzióba lépett,és még szorosabb lett,mint férj és feleségként. :) Annyira hogy azóta még egy babát szültem :)egy 3 éves és egy 9 hónapos fiúnk van
2011. aug. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
a mi esetünkben rosszabbá vált a helyzet, a fiunk születése után eltávolodtunk egymástól. Nekem lekötötte a pici minden percem, fáradt voltam, kimerült, ideges, aggodalmas a férjemre pedig sokkal több feladat hárult, a vállalkozásunkból, mert az én addigi feladataimat is el kellett látnia. Ráadásul kiéleződtek az addig a felszín alatt rejlő nehézségeim anyósomékkal, ami végképp ártott, hiszen emiatt már veszekedni is kezdtünk. hála Istennek időben észleltük, hogy hova tartunk és juthatunk így, és sikerült megbeszélni a gondokat és változtatni a kritikus pontokon. Most egy éves lesz a fiunk és jó néhány hete újra minden rendben van közötttünk. Tapasztalat: ne gyűjtsetek egyetlen tüskét sem a lekisebb gond is megfekszi aaleket, mindent rögtön meg ekll beszélni, le kell rendezni
2011. aug. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Baba: Először sokat segített, aztán kevesebbet a babázásban.


Házimunkában baba előtt, amíg dolgoztam, ő is segített, azóta nem jellemző..


Kapcsolatunk változó. Van, hogy rettenetes, van hogy jó. Ő egyszer azt mondta, nem hullámvölgyek vannak, hanem ez egy mélyföld. Azóta is cseng a fülemben a mondat. Aztán párszor elmentünk templomba, kicsit jobb lett. Aztán megint közepes. Most átlagosan jó. Nálunk is jön ezzel az elkényeztetem a gyereket dologgal, pedig mindig külön aludt a babánk.


Szexuálisan én mindig mindent próbáltam megadni. Terhesség előtt nagyon jó volt a szex, közben siralmas (minőségileg, nem mennyiségileg), aztán lassan javult, de a 4 kilós gyerek megszülése eléggé megviselt engem... tehán én annyira nem élvezem, mint korábban, de a mennyiséget igyekszem tartani.

2011. aug. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
76%

hát én terhesség alatt sem kaptam sok segítséget, egyik oldalról sem: sem párom, sem anyósoméktól, sem a szüleimtől.

terhesség alatt a páromnál és szüleinél laktam de nem bírtam sokáig( velem együtt egy háztartásban 9 laktunk) gondolhatod.

A párom egy vizsgálatra sem kísért el.ritkán láttam a szüleim.nem tudtam normálisan felkészülni az anyaságra mert váratlanul betoppant a baba :)

nem bánom, de a párommal megromlott a viszonyunk: elmúlt a szerelem, ma már csak a szeretet van jelen, és nem kívánom a szexet sem vele sem mással(vagyis nem fantáziálok hogy mással szexelnék).Szeretem és ha nem lenne velünk hiányozna,de nem kívánom.Valószínűleg az első baba "miatt": nem akarok egyáltalán több babát,nem akarok teherbe esni: szoptatok és fogamzásgátlót nem szedek mert kb. 10 ezer forintba kerülne a tabletta és ha megjön dobhatok ki újabb összeget egy másik tablettáért.Nekem a fiam mindennél fontosabb.Adok magamra,de nem akarok senkinek sem tetszeni.

A párommal meg folyton vitázunk, hol a hozzátáplálásban, hol a nevelésben.nem tudunk közös nevezőre jutni, én nem engedek, de ő sem.

Ráadásul a családi körülményeink sem egyformák így ebből is adódnak viták.

Nem tudom mi lesz, mert én tényleg nem tudok ellazulni vagy kikapcsolni hogy szeretkezni tudjunk.

2011. aug. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

Nem sokat változott. Igaz a baba miatt kevesebb időnk van egymásra, de ezt pótolja a sok élmény amit a baba fejlődése ad.

A sex nálunk is ritkább lett, viszont mindig van orgazmusom, akármilyen fáradt vagyok:) Régen korántsem így volt.

Sokat segít a párom, de ő amúgy is házias.

2011. aug. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Pozitív irányba változott! Sokat segít a házimunkában, pedig én mondtam neki, hogy nem kell, ha nem tudom megcsinálni aznap, majd másnap meglesz! Ennek ellenére segít, és emellett jó apa is, pedig kicsit féltem tőle, mert nálunk igaz, hogy ő is akart babát, de viszont ő félt is tőle! Ahhoz képest, le a kalappal előtte!!!
2011. aug. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Inkább úgy fogalmaznék, hogy átértékelődött. Van jó és rossz oldala is. Összekovácsol, szövetségessé tesz, és ez valóban szorosabbá fűzi (érzelmileg) a szálakat, hogy van egy ember, akit TI ketten hoztatok létre. Ez csodálatos dolog. Másrészről viszont nagyon nehéz hozzászokni, hogy onnantól megváltozik az egész életetek, nem akkor van időtök egymásra vagy bármi másra, ahogy addig, vagy amikor szeretnétek.. Nálunk pedig még tovább nehezítette, hogy a páromnál a túlzott aggódás/felelősségérzet előhozta a pánikbetegséget, ami még több türelmet követel. Ettől függetlenül boldogok vagyunk, de ez csak akkor működhet, ha az a kapcsolat szilárd alapokon állt addig is. Ezért tartom hülyeségnek, ha vki azt hiszi, majd a gyerek összetart... Ha addig nem volt százas, azután még úgy se lesz!
2011. aug. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, az kimaradt, hogy azért ha az ideje/állapota engedi, sok segítséget kapok a páromtól. Nem többet és nem kevesebbet, mint előtte, csak más teendőket. Ezt sztem le lehet szűrni a férfi alapvető tulajdonságaiból már előtte is.
2011. aug. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!