Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósod mit, mennyit és...

Anyósod mit, mennyit és meddig segített a baba születése utáni időben?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 23:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Engem a szülés előtt őrjítettek meg, mármint anyám meg anyós, hogy akkor jönnek takarítani.

Anyós állandóan ablakot akart pucolni:) ő amúgy a fiam születése előtt talán kétszer volt nálunk, holott 3 éve lakunk együtt a párommal, nekem ennél kicsit több kontakt kellene,mielőtt valakit beállítok vendégből takarítónak.


Szülés után anyukám jött naponta-kétnaponta délutánonként pár órára. Így jó volt, hozott nekünk kaját, de nem ült egész nap a nyakamon.

Anyós egyszer jött, hozott egy nagy fazék húslevest, ami szintén jó volt. Amúgy sem vagyunk olyan jó viszonyban, nem is vártam volna el tőle, hogy segítsen vagy főzzön-vasaljon.

2011. okt. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

senki nem segített semmit. férjem volt itthon 1 hetet velünk. én nem akartam, hogy jöjjön bárki is, kicsi a lakás is, elvoltam jól egyedül is, nem kellett a segítség, hamar felépültem a szülésből, szülés után 3 héttel már az utcán sétáltam a picurral minden nap.


Egyszer jött anyósom délidőben amikor a pici pár napos volt, csörtetve elkezdett ebédet főzni, mondtam neki, hogy ez nem segítség, ha segíteni akar, akkor főzze meg otthon és hozza el, mert így sem én se a pici nem tud pihenni. Ezután nem ajánlotta fel a segítéségét, de az ilyen segítség nem is kell, drága anyósom csak hátráltat amúgy is mindenben

2011. okt. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Anyósom kislányom születése után 1 héttel jött el megnézni. Azóta sem jött. Pedig lassan 4 hónapos a babám. Egyszerűen nem kíváncsi ránk. Bár nem bánom. :) Anyukám jön segíteni, ha kell. Minden pénteken segít kitakarítani a házat. Ez nekem nagy segítség.
2011. okt. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

én nem szeretm, ha segítenek, bénánek érzem magam tőle és ez idegesít. Szerencsére anyósom tudja ezt és elfogadja. CSak akkor jön, ha hívjuk, de akkor szívesen. Szüléskor segített, mert épp akkor jött a baba, mikor a legnagyobb lakásfelújításban voltunk. Míg bent voltunk a kórházban, mosott, mosogatott a férjemre, és mikor készen volt a lakás, végigtakarította rendesen (bár nekem újra kellett az egészet, mikor hazajöttem, mert olyan por volt az építkezés miatt, hogy az még hetekig rakódott le a bútorokra, falakra). Most is fogom hívni pár napot, de inkább szülés előtt nagytakarítani meg építkezni (úgy értem, ezeket én csinálom, ő meg vigyáz a fiamra).

1 gyerekes, 28 hetes km

2011. okt. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!