Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az újszülött babát mivel kell...

Az újszülött babát mivel kell a kiságyban betakarni? (nyári baba lesz) Vegyek neki ágyneműt (paplant) vagy egy puha plédet, vagy hálózsákot?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 28. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
A paplan még nehéz lehet a kis testének, én egy puha takarót, plédet javaslok, de a zsák sem rossz, nem kúszik ki alóla. Csak arra kell figyelni hogy ne legyen nagyon melege, mert azt nem tolerálják:) boldog babavárást!
2009. ápr. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez függ attól is, hogy hűvös családiházban laktok, vagy panelban...

Az első esetben kell a puha takaró, én az auchanban vettem olyan 1000 ft körül van, fel van tekercselve, nagyon kellemes puha, később a babakocsiban is jó.

Ha panelban laktok, nem kell takaró, vagy csak valami pamut. Én ha nagyon meleg volt egy pamut pólóval takartam be. De majd kitapasztalod, ha nagyon nyüszi, biztos melege van...

2009. ápr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is nyári baba, tavaly nyáron született. Mi akkor ezeket használtuk:

ha nagyon meleg volt akkor csak egy textilpelussal takartuk be,

ha kevésbé meleg akkor egy vékony alvózsákot használtunk (alá rövid vagy hosszúujjú body vagy rugdalózó)

+ volt egy vékony plédünk, ezt még most is használjuk, a napközbeni alváskor.

De szerintem érdemes beszerezni egy rendes takarót is (vastagabbat), mert ősszel már azt használtuk. (Nagypárna méretű paplanszerű takarót vagy vastagabb, bélelt alvózsákot.)

2009. ápr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!Teljesen jó ötleteket kaptál,de ha megengeded,kiegészítem egy mondattal.A babánk szereti a pihepuha dolgokat-mint minden kicsi-ezért én a kiságyában a lepedőjére is egy ilyen puha plédet tettem pluszban,már újszülött korától.Talán így jobban biztonságban érzi magát....Üdv
2009. ápr. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat és a segítséget. Boldog babavárást!
2009. ápr. 30. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!