Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdenéd a hozzátáplálást,...

Elkezdenéd a hozzátáplálást, ha anyatejes 4 hónaposod 8 kilós lenne?

Figyelt kérdés
A kérdés komolyan foglalkoztat. 3900 g-mal született, jókedvű, vidám baba. MOst 64 cm és 8100g. Adjak Neki már almát kóstolni? Amúgy nem lóg rajtam, 5-6 szor eszik, kb. 3,5-4 óránként, éjjel alszik. Érdekel a véleményetek.
2011. okt. 3. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem kezdeném.

A fiam vegyes táplálású volt, kb. 30%-ban kapott tápszert. 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, és 6 hetente váltottunk ki 1-1 étkezést, szóval nem siettünk.

Örülj neki, hogy elég és tápláló a tejed, hidd el egyik baba sem marad ilyen aránytalanul pufók, az én fiam is lemászta-lejárta a felesleget.

Arról nem is beszélve, hogy mennyivel kényelmesebb, ha csak szopizik.

Esetleg fagyaszthatsz le körtét, szilvát, őszibarackot, a későbbiekre.

2011. okt. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 alaszka ***** válasza:

Én nem kezdeném még. Azért kérdezed, merthogy sok a súlya? Szerintem ha mást is kap, attól még nem hízik kevesebbet.

3 hós anyukája

2011. okt. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én 5 hónaposan kezdtem, mert lányom 6 kiló volt és elkezdett fogyni, szopni pedig jóformán nem akart.

Egy 4 hónapos, 8 kilós, jól evő babánál nem gondolkoznék még a hozzátápláláson, szerintem felesleges. Egyrészt neki most tökéletes az anyatej, másrészt lesz majd idő amikor meg inkább nyúlni fog és lassul a súlygyarapodása.

2011. okt. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lányom igaz 2 hónapos, de már majdnem 6 kg, 59 cm. 3300 grammal született. Ha ki tart a tejem nem kezdem a hozzátáplálást csak 6 hónaposan. Akárhány kg is legyen.
2011. okt. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem kezdeném még el. Egy anyatejes babának, teljesen mindegy, hogy sokat hízik (persze ha csak nincs valami szervi gond), de nála szerintem teljesen jó ez a súly. Majd amikor elkezd izegni-mozogni úgyis stagnálni fog. Az enyém már hetek óta nem hízott most 10 kiló és 10 hónapos..viszont úgy mászik, hogy alig érem utol és járkál körbe a bútorok mentén, jah és mászik fel az emeletre.
2011. okt. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én elkezdtem a kóstoltatást 4,5 hónaposan a kislányomnál. Ő is csak anyatejes, 5x szopik egy nap, éjjel alszik.

4 hónaposan 7700 gramm volt, és a dokinéni a kérdésemre azt mondta, hogy nem látja akadályát a kóstoltatásnak, szép, fejlett, egészséges baba, ha bármi gondja lenne tőle akkor pedig várunk még egy kicsit.

Ma 5 hónapos, 8300 gramm, 2 hete kap almát, a napokban szeretnék adni neki barackot is. Szoptatást nem szeretnék még kiváltani, így 2 szopi közt adok neki gyümölcsöt.

2011. okt. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én akárhány kiló lenne nme kezdeném el a hozzátápit 6 hós kora előtt!Mert a szája ismerkedik az új ízekkel (amik nemis újak neki, mert a tejed is mindig olyan ízhatásúmint amiket TE eszel) de a bélrendszerének teljesen feleslegesek az új kaják, mert NEM tudja megemészteni!


ÉS ez nme csak az anyatejes babákra vonatkozik, henem a tápszeresre!

2011. okt. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én kivárnáma 6 hót.
2011. okt. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem kezdenem el, sulytol fuggetelenul 6 hosan kezdenem.
2011. okt. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ, elég egyöntetű volt... :-) Igen, a pufisága miatt gondoltam... Bár most sokat nyúlt, meg egész nap jár keze-lába, meg már hasról hátra fordul, gondolom, csak lelassul a gyarapodás....

Még egyszer köszönöm, akkor várunk még...

2011. okt. 4. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!