Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3-4 hetes babát miben lehet...

3-4 hetes babát miben lehet hordozni? Úgy értem, hogy magamra kötve.

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 08:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
67%
régen az asszonyok magukra kötötték a gyereket és ugy mentek kapálni a földekre....akkor még se többtizezres babakocsi,se tizezres kenguru nem volt....a fekvőkenguru meg széles amugy is nem kényelmes,és nincs testközelben a baba...
2011. okt. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
80%
persze,feküdjön keményen....az anyaméhben összegömbölyödve volt,most meg vizszintbe tegyük mindig?miért ne gömbölyödhetne ugy össze mint odabent?
2011. okt. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 hetes korától hordoztam sima kendőben (amazonas, nandu) de most a második babám, majd ha megszületik sokkal hamarabb fogom!Újszülött babát is lehet hordozni!


Nekem a nagylányom 22 hós de én még mindig hordozom babásan is!A kendőnél mindere van kötési mód!


ÉS a hordozókendőben nem lóg a gyermek feje, sőt a lába sem, ha jól van megkötve!Lehet menni tanfolyamra is, de pl én sem voltam!Egy oktató barátnőm megmutatta hogy kell, kipróbáltuk azóta vagy a youtube-on kerestem kötést, vagy elmentünk a hordozósklubba és természetesen segítettek!


Azóta mei-tai-unk is van babazsákunk is, szóval én ennél elégedettebb még nem voltam babáknak vásárolt termékekkel! :)


Hordozd bátran :) Nagyon jó a hasfájásra, tejtermelés növelésére, és természetesen a kötődés és bizalom kialakítására!


22 hós kislány és 9 hetes pocakbabi anyuja

2011. okt. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
47%

Mindenki ezzel jön, hogy az anya méhben összegömbölyödve volt akkor kint is lehet. Bár nem vagyok se orvos, se tudós, de józan paraszti ésszel elgondolva, van egy kis különbség a benti és a kinti élet között, már csak az is, hogy kint nem védi a magzatvíz, hat rá a gravitáció.

Persze nem mondhatom meg ki hogy nevelje a gyermekét, de én nem tenném bele kendőbe.

Én is földműves, falusi családból származom, sőt még mindig falun lakom és magam művelem a földem, de ha megkérdeznéd nagymamám vagy a közeli öregeket, senki nem hallott még olyat, hogy 6 hónapos kora előtt a babát kivitték volna. Utána már lehet kötni a hátukra, derekukra, de féléves kora előtt ki sem vitték a házból.

2011. okt. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
52%

persze,és otthon ültek addig?mert akkor nem volt ám olyan hogy jajj nem tudok dolgozni....

azért kérdezd meg őket,kiváncsi lennék mennyi ujdonságot hallasz...

2011. okt. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

ma 08:58

A kisfilmen az a baba legalább féléves, és nem 3-4 hetes.

2011. okt. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Amazonas kendőt használok a lányom 2hónapos kora óta.

Se közel, max rettentő távol van hordozós klub, így itthon szépen lassan megtanultam videók alapján megkötni a kendőt, ami nem ördögtől való, és nem is új keletű dolog, sőt.

No, ha lesz időm, és rájövök, hogyan kell ide videót feltölteni, akkor megmutatom mennyire "káros" is volt a gyereknek a hordozás...

8hónapos, és kapaszkodás nélkül rugózik a szobában, ha így folytatja, akkor hamarosan egyedül sétál... Ha a gerincét, izmait stb károsította volna a hordozás, akkor nemhogy nem állna, de csak lenne "nyomin", jah a kezdeti kötött csípőjét is rendbe tette, utoljára 3hónapja látta ortopéd orvos a lányt, megdicsérte, milyen szépen fejlődik, konduktor nagymama hetente látja...

És valahol olvastam(anyáklapja, vagy kismama), hogy debreceni korababaközpontban is alkalmaznak kendőt, hogy minél előbb "lábraálljanak" a "kisbetegek".

2011. okt. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

ma 09:46


Egyrészt a te kisfiad 8 hónapos, nem 3-4 hetes, és a kérdésben az szerepel. Ráadásul baromi nagy a különbség.


Másrész: nem biztos, hogy 8 hónaposan látod a kárát a kendőnek. Lehet, hogy felnőtt korában fog fájni a gerince.

2011. okt. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Nem véletlen, hogy a kendőnek többféle kötési módja van, a 3-4 hetes babát nyilván nem "lógósan" kell beletenni. A kendőkhöz mellékelni szoktak egy képekkel illusztrált útmutatót, illetve a neten is meg lehet nézni a különböző kötési típusokat. Az én kisfiam ki nem állhatta a kengurut, viszont imádja a kendőt, abban mindig megnyugszik, akármilyen sírós is volt előtte, sőt, korábban volt, hogy abban aludt el ( most már 8 hónapos). Ha aggályaid vannak, kérdezd meg az orvost vagy a védőnőt erről.
2011. okt. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
nekünk olyan kengurunk van, ami 3 pozícióba állítható, tehát fekve is bele tudod tenni a babát. Van külön levehető fejtámasztékja, ami - a hátrészével együtt - ki van keményítve, így a gerince nem terhelődik, ugyanúgy fekszik benne, mint egy mózesben. Olyat keress.
2011. okt. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!