Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen időközönként etessem a...

Milyen időközönként etessem a 10 napos babámat?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond, és már kezdek kikészülni... A kisfiam 10 napos és 1-1 etetés alkalmával 40-50 grammot szopizik, ami szerintem nem sok, de folyamatosan elalszik, nem kéri tovább a cicit. A védőnő azt mondja, hogy szigorúan 3 óránként etessem, mert addigra emészti meg a kajcsit a kis gyomra, a szoptatási tanácsadó szerint akkor etessem, amikor úgy látom,hogy éhes, de emiatt szegényt tegnap túletettem és borzasztó éjszakánk volt, más azt mondja, hogy hagyjam addig aludni, ameddig ő fel nem ébred és akkor etessem. Most már tényleg nem tudom mit tegyek, és egyre inkább aggódok, hogy miért eszik csak ennyit... Úgy látom lenne több tejem, mert kézi pumpás fejővel még jön le valamennyi a szopi után. Segítenétek, hogy mit csináljak?
2011. okt. 5. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Anyatejes babát nem lehet túletetni.Én akkor etettem,amikor kért(kb. óránként napközben,éjjel egyszer),és nem ébresztettem fel soha azért,hogy szopizzon.Ő is keveset evett egyszerre,viszont gyakran.Amíg a súlya gyarapszik,és nem csökken,addig nincs miért aggódnod.
2011. okt. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nézd, ez a kétféle elmélet van:

1. 3 óránként, menetrendszerűen etetni

2. igény szerint


mindenkinek más válik be, nekem mind két gyereknél a 3 óránkénti vált be, mert a babáim az igény szerintinél eljutottak oda, hogy ettek 10 ml-t, bealudtak, majd 20 perc múlva megint éhesek voltak. Lesz itt olyan, aki a szoptatási tanácsadó véleményét osztja, Neked kell eldöntened, hogy Neked és a babádnak melyik megoldás kényelmesebb, megvalósíthatóbb.

Ami biztos, hogy ha éjjel alszik, akkor hagyd aludni, ha éhes, úgyis felébred. Ez egy egy tuti pont, a többit Neked kell kialakítani. Annyit még hozzátennék, hogy az éjszaka hagyjuk aludni is akkor tuti, ha nem sárgul be már, ha besárgul, akkor fel kell kelteni enni.

2011. okt. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A NAGYJÁBÓL 3 óra az átlagos, de nem ragaszkodj ehhez szigorúan.

Amikor felébred, akkor szoptasd meg, ilyen idösen a 40-50 g nem túl kevés, ha többre lenne szüksége, akkor tovább szopna, vagy nagyon hamar újra felébredne. Túletetni nem lehet szoptatott babát, ha nyügös volt, akkor annak nem ez az oka. Az, hogy szoptatás utan még tudsz tejet lefejni teljesen normális, de azért szorgalmasan csináld, mert ezzel segited a több tej termelését.

Nem kell semmilyen meghatározott renszer szerint etetni, de az sem jó, ha egész nap rajtad cumizik, mert egyrészt igy sosem eszik rendesen, másrészt neked sem lesz semmi pihenésed, pedig arra is szükséged van.

négy gyerekes anya

2011. okt. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, milyen időközönként eszi azt meg.

Túletetni nem lehet, mert akkor ha nem kell neki, úgysem eszi meg.

kb 2-3 óránként, de itt ott, ha hagyod aludni, és amikor felkel akkor eszik, úgy is jó. Attól, hogy sokat alszik, nő még, de azért egyen is persze.

Próbáld fent tartani mikor felkel végre, és eszik. Piszkáld közben, beszélj hozzá hangosan. Próbáld nappal ezt csinálni, éjjel hátha akkor kikészül, és többet alszik, és amikor felkel akkor hami.

Nehéz helyzet, sokunknak, de ne izgulj nem fog éhenhalni, és lesz ez még jobb is, és leszel még kipihent is, de azért addig türelem !

2011. okt. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves 16:28-as, valószínűleg nálunk is ugyanígy van, mert amikor igény szerint etetem, akkor ő is nagyon keveseket eszik, és szinte egész nap a cicin lóg... Akkor lehet, hogy nálunk is a 3 órás evés fog beválni, legalábbis nagyon remélem. :)
2011. okt. 5. 18:20
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért gondolom, hogy túletettem, mert tegnap szinte egész nap a cicin lógott, a szoptatási tanácsadó javaslatára, és estére már annyira felhergelte magát, hogy folyamatosan csak sírt. Pedig tuti volt tejem, mert szinte másfél óránként kaksizott...
2011. okt. 5. 18:23
 7/8 anonim ***** válasza:
2-3 hónapos koráig (és fejlődési ugrások idején) nem baj, ha gyakrabban szoptatod, de ne lógjon egész nap a cicin, lehetőleg legyen legalább 1-1.5 óra szünet két evés között. Ha nem sárgul be, nem kell felkelteni enni. Most még pici és elfárad a szopizástól, ezért alszik be rajta, de pár hét alatt egyre ügyesebb lesz, és egyre többet tud majd enni. Szerintem túletetni nem tudod, a nehéz éjszakának más lehetett az oka. Az 50 ml tényleg nem sok, de ha ő ennyitől is elégedetten alszik, van elég pisis pelus és gyarapszik, ne aggódj.
2011. okt. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a kislányom 6 hetes. Napközben 3 óránként etetem, legtöbbször ő már jelzi a 3 óra közeledtekor, hogy már éhes, máskor viszont még alszik amikor már eljött az evésidő. Ilyenkor felébresztem és megetetem. Éjszaka viszont rábízom az evésidőket. Általában 4-5 óránként szokott éjszaka enni (amikor felébred magától). Szerintem fölösleges minden alkalommal cicire tenni amikor sír, mert nem biztos, hogy az a baja, sőt lehet éppen a túletetés a sírás oka.

Én szoptatás előtt és után mindig lemérem a kislányomat, így látom hogy mennyit evett. Ha két etetés között sír, akkor tudom hogy nem éhes, hanem valami más a probléma.

2011. okt. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!