Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljam, hogy a...

Hogyan csináljam, hogy a lehető legkevesebb sírással járjon?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hónapos múlt.Születése óta küzdünk az alvásával, hol ezért, hol azért.Többféle módon altattuk, mivel ha a kiságyba tettük ordított, megsajnáltam kivettük.Akkor mondták ez nem jó, de nem akartam, hogy sírjon. Nagyon akaratos, hisztis csaj.Most viszont már megijedtem mi lesz nagy korában így arra gondoltam kérek tőletek tanácsot.Most már többet alszik mint eddig de csak úgy, hogy a mellemen alszik el az ágyban aztán fogja magát és lefordul rólam.Eddig azért volt jó ez a módszer, mert több napon keresztül nem aludt napközben semmit.Így a pihenése szempontjából jónak találtam.De hogyan tovább?
2011. okt. 5. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:

há-há, üdv a klubban:D

Én is, ezt kérdezem, hogy tovább???Csak az én fiam 1 éves:))

Nem hagytam sírni, nem is hagyhattam, mert egy szobában vagyunk és férjem reggel megy dolgozni, aludnia kell.

Ha nem a cicimen alszik el, akkor úgy, hogy ringatom...de már elég nehéz a 10,5 kilóját cipelgetni.Mégis, ha beteszem a kiságyba hajlamos órákig sírni, nem aludni!Na nekem nem ér ennyit, inkább elaltatom 5-10 perc alatt ölben.

De nem tudom hogy lesz tovább, hogy kéne leszoktatni...amúgy ő sem egy nagy alvó bajnok, 4 hónapos korától nap közben max 30 percet alszik egyben, éjjel is többször kel még ma is cicizni....

Bocsi, hogy nem voltam hasznos, csak azért írtam, hogy ne ess nagyon kétségbe, nagyon nem vagy egyedül!!!:)

valahogy megtanulnak majd egyedül aludni, hiszen mi is tudunk:D

2011. okt. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Először is azt döntsd el, ki a főnök? Ha már most legyőz a hisztijével, pedig még pici, akkor mi lesz ha elkezdődik a dackorszak 2-3 évesen? Etesd meg, tedd az ágyába, hisz az az ő helye. Felébred és sír, ordít. Rossz hallgatni, de NEM szabad kivenni. Menj oda, nyugtasd meg, simogasd, de nem kell kivenni. Csak így fog a helyére szokni. 1-2 hétig szokott ez a sírós állapot lenni, utána rájön, hogy kinek hol a helye.
2011. okt. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

Az a baj, hogy ami 2-4 hetesen megoldható lett volna 1 óra sírással, az most 1 hét lesz.

Kitartás..nincs más mint letenni és nem kivenni többet. Odamehetsz simogathatod (ha ez megnyugtatja) de van akinél csak ront a helyzeten.

2011. okt. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

első vagyok...na mi vagyunk azok, akiknél nem működik ez a sírni hagyás...kisfiam majdnem a hányásig hergelte egyszer magát, már alig kapott levegőt, úgy köhögött...szóval minden baba más.

És nehogy azt hidd, hogy ez hiszti, hogy nem szabad neki engedni!Én nem hagyom a fiam hisztizni, de nehogymár ne bújhasson hozzám, ha annyira akar!Anyukám nyugtatott meg a legjobban, mikor mondta, hogy 4en totál jó alvók voltunk, egyedül elaludtunk, a legkisebb öcsém, az 5. baba viszont totál ölbenalvó volt!Ja és rossz alvó éjjel...

Most már 13 éves, és egyedül alszik:)

2011. okt. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted hogyan? Erre szoktam azt kérdezni, h. mit gondolsz, az érettségije napján is így alszik el? Ugyan már, élvezd ki, hogy összebújtok, még akkor is, ha vannak árnyoldalai a dolognak. Örülj neki, hogy képes vagy megnyugtatni, hogy biztonságot jelentesz a számára. Ahogy a pelenkát, úgy a cicit is elhagyja, ha eljön az ideje. Most ezé van itt, később másé. Ha bizonytalan vagy ajánlom az Éjszakai gondoskodás című könyvet, vagy az egyuttalvas.blogspot.com oldalt. Szép álmokat! ;)
2011. okt. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi lenne semmi? Felnő és elalszik magától.

Egy felnőtt sem alszik az anyja mellén.

Egyébként meg közel sem biztos bejött volna a sírni hagyás, mert a szomszédunkban volt anyuka akinek a gyereke majdnem belefulladt a hányásába és bevérzett a szeme. Nagyon aranyosak voltak, mert megmaradt a gyerek, biciklivel tekertek vele minden délután, míg kicsit nagyobb nem lett.


Ha egyébként neked ez akkora gondot nem okoz, folytasd így, aztán változik úgyis, max pár hónap. Vagy egyébként sosem fog szeretni aludni. Rengeteg gyerek nem alszik 1-2 éves kora után.

2011. okt. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Én pont ma voltam a kisfiammal 1 éves státuszon, igaz még csak a hónap végén tölti. Ő is borzalmas alvó, ezért rákérdeztem mi legyen. A védőnő csak megerősített abban amit már amúgy is kigondoltam. Azt mondta csináljak mindent úgy ahogy a babám szeretné. Ha cumisüveggel a szájában tud elaludni (mert csak úgy tud, őt ez nyugtatja meg), hát legyen. Ha ringatni kell, akkor ringassam.

Kb fél éves korától nagyon nyugtalanul alszik, sokszor megébred, ringatásra, vagy a duduval (cumisüveg) szinte azonnal visszaalszik.

Én már nem küzdök, két éves korára állítólag rendeződik majd a helyzet. Kibírom!:)

2011. okt. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%
Én már nagyon sok mindenkinek írtam, mert nálunk csak ez vált be: szokásos altató dal, jó éjszakát, szép álmokat, letettem az ágyába. Persze sírni kezd, hagyom 3 percig, bemegyek, megvigasztalom, visszateszem, megint sírni fog, megint 3 percig hagyom...és így tovább. Első alkalommal kb 40 percig tartott, míg elaludt, aztán egyre kevesebb, majd egyszercsak letettem, gagyarászott, és sírás nélkül elaludt. Segített, hogy a 3 perces sírás alatt rejtvényt fejtettem, olvastam.
2011. okt. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sem jött be a sírni hagyás. Mindig időszakok voltak. Hol simi, hol ének, hol a mi ágyunkban aludt el. 4 évesen megkapta a nagy ágyát, azóta ott alszik, végig! Ha pisil, akkor is odamegy vissza.

Tegnap apa éjszakás volt, és mikor éjjel kijött pisire, mondtam aludjon velem. Erre közölte, hogy azért van az ő ágya, az ő szobája, hogy ott aludjon... :)

2011. okt. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!