Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben altassam? Hogy csináljam...

Miben altassam? Hogy csináljam az esti fűtést?

Figyelt kérdés
A nappaliban van a termosztát, és fura mód ez a legmelegebb helye a lakásnak. Egyelőre még egy szobában vagyunk a babával, ami nagyon hamar bemelegszik, viszont nagyon ki is tud hűlni. Ha 19.5re állítom a hőmérsékletet, akkor nem kapcsol be egész éjszaka, pedig a szobában 18fok van. Ha 20ra állítom, akkor meg olyan meleg lesz, hogy megsülünk. Hogy csináljak köztes hőmérsékletet? Ajtót nem tudok nyitva hagyni, mert kutyánk is van.
2011. okt. 13. 12:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem inkább a 20 fok és vékonyabb pizsi, takaró
2011. okt. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Inkább meleg és vékony rugi+hálózsák.
2011. okt. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ha 20ra állítom, akkor bekapcsoláskor felmegy a hőm. 28ra is a szobában, aztán folyamatosan csökken. Mire megint bekapcsol, már csak 19fok körül van a szobában. Kicsit sonak tartom ezt az ingadozást. Ezt kéne valahogy kiküszöbölni.
2011. okt. 13. 12:38
 4/18 anonim ***** válasza:
A termosztát legyen abban a szobában, amit állandó hőmérsékleten akartok tartani. Ha ott van, és mégis ilyen nagy a hiszterézis, akkor hívjatok szerelőt, vagy vegyetek egy jobb termosztátot. :)
2011. okt. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ja, és a termosztát ne legyen a radiátor közelében.
2011. okt. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nincs radiátor közelében. Albérlők vagyunk, nem végezhetünk ilyen nagy átalakítást. De, ha be is tehetném a szobába, és ott állandó lenne a 20fok mondjuk, akkor a nappaliban megintcsak nem lenne állandó a hőmérséklet, pedig napközben ott vagyunk :( Van más megoldás?
2011. okt. 13. 12:56
 7/18 anonim ***** válasza:

Hát pedig a termosztát csak azt a szobát tudja szabályozni, ahol van. Az lenne megoldás, ha a szobák között állandó levegőáramlás lehetne, tehát a meleg átmehetne könnyen a másik szobába, vagy ha meleg van, akkor a másik szoba is ugyanolyan tempóban hűlne.


Megteheted, hogy a radiátor csapjával játszotok kicsit, meg az ablakszigetelést is megnézhetitek, nem azért hidegebb-e éjszaka, mint a másik szoba.

2011. okt. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Vegyetek egy villanyradiátort, éjszakára legyen a hálóban, azt állítsd be 20-21 fokra. Sokat fogyaszt, de ha másképp nem megy...
2011. okt. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idős a babád. De az én lányom nem bírja a nagy hőséget éjjelre mert nem tud pihenni. Inkább egy picit vastagabban öltöztesd szerintem.
2011. okt. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
3 hónapos. A nagyon melegre is felébred, meg a hidegre is. Eddig úgy csináltam, hogy body, vastagabb rugi, vékonyabb takaró, majd éjfél körül amikor már hűl a szoba, ráterítek még egy takarót. De mikor felébred hideg a keze, arca, orra. 18fokban, ennyi réteg alatt. Aztán próbáltam a body, rugi, 1takaró kombót, de akkor meg izzadt szegénykém, mert amíg megy a radiátor ugye nagyon meleg van. Sehogy se jó :( A konvektor sokkal egyszerűbb lenne...
2011. okt. 15. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!