Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korban kezdenek...

Mennyi idős korban kezdenek el egyedül járni, lépegetni a babák?

Figyelt kérdés
Kisfiam májusban lesz tizenegy hónapos.Már egy jó ideje szépen sétálgat ha fogom a kezeit.Anyósom ma megjegyezte,hogy nem lesz ez így jó,mert így nem tanúl meg járni ha nem engedem egyedül.Én úgy tudom,ennyi idősen még nem járnak.Miért baj,ha igényli,nyújtja a kezeit felém?Vagy csak féltékenységről lehet szó,mert vele nem akar menni?
2009. ápr. 28. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
majd megy egyedül ha akar, hidd el. Akkor meg nem is akarja, hogy fogd a kezét, futhatsz után. Az én fiam 8 hónaposan lépegetett így, hogy fogni kellett a kezét. Aztán egyszer csak elindult otthon 9 hónaposan. Bejárta a lakást. De kb. 1 hét múlva mert csak a szabadban is egyedül lépkedni. Soha nem erőltettük, hogy menjen. Nem engedtük el a kezét se. Ne hallgass senkire, csak figyuzd a babád jelzéseit:)
2009. ápr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

majd elindul 1edül, amikor jónak látja és meglesz az egyensúlya, ereje, bátorsága hozzá. ezek az anyósok...

10 hónapos a babád... mit akar? olvasni még nem kell tudnia? őrület... a fiam mindjárt 1 éves, most lépeget 8-10 lépést 1edül. hintázzatok sokat,az segít az egyensúlyérzék fejlődésében.

2009. ápr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem féltékanység, csak mondott valamit. Talán ő bátrabb határozottabb mami volt te meg féltősebb, óvósabb. Ez jó párosítás, az iskolaotthonban direkt így szokták választani a két tanítónénit. A babát nem ti tanítjátok meg járni, ő tanul meg, amikor ő akar. Mindegy hogy elengeded, vagy fogod. Saját idejében elindul. A bolgár bébiket nem olyan rég a muzulmánokat egy éves korukig szoros pólyában tartották. Ahogy levették a pólyát, ugyanúgy, saját idejük szerint elindultak.

ilyenkor persze ez szülőnek nagyszülőnek nagyon izgalmas, de meglátod, elszalad hamar. Csak győzzetek utána futni ketten!

2009. ápr. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Az én kisfiam most lesz 18 hónapos 14-én. 13 hónapos elmúlt, amikor egyedül elindult.

én már azt hittem, hogy nem fog megtanulni egyedül menni.

Aztán amikor jött a védőnő a 15 hónapos oltás miatt, akkor döbbenten megjegyezte, hogy "már megy egyedül?"

Én csak néztem, hogy ezen mi a meglepő egy ennyi idős gyereknél.Erre azt válaszolta, hogy az csak tévhit, hogy az egy év körüli gyerekeknek már menni kell. Valójában másfél éves korukra kell csak megtanulniuk egyedül, önállóan járni.

Szerintem ne aggódj.Az anyósodnak pedig nem kell mindent elhinni, mert náluk mindíg az a mottó, hogy "az én időmben ezt így csináltuk", meg szerintem ezt " úgy kéne, hogy...!

2009. ápr. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Legutóbb pedig az volt a baja,hogy miért akarok a baba mellé feküdni a délutáni pihenőnél.Aludjon egyedül az ágyában,mert meg kell szoknia ha bölcsödés lesz nem leszek mellette.De könyörgöm,hol van még a bölcsöde,egy év.Nem értem miért ez az utálat.
2009. ápr. 28. 22:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 10 hónaposan indult el egyedül, de én soha nem fogtam a kezét, és nem vezetgettem. Hagytam, hogy magától döntsön úgy, hogy itt az ideje az önálló járásnak. Egyébként 7,5 hónaposan állt fel először.
2009. ápr. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 9 hónaposan indult el 2-3 lépést önállóan, most volt 10 hónapos és már teljesen segítség nélkül megy. Ha valamit kinéz magának a játszótéren szépen elmegy érte felveszi és megy tovább. Igaz perecelés is van bőven de majd belejön.

Minden gyerek más ütemben fejlődik ki korábban ki később indul el, az átlag kb 1 éves kor.

2009. ápr. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
csak most olvastam a kérdésed, de nem állhatom meg szó nélkül. ahogy itt az előző válaszolók többsége is írja (és a mozgásfejlődéssel kapcsolatos szakcikkek is), nem tanácsos vezetgetni a babát. Neked inkább az anyósoddal van bajod, ahogy az a kommentből is kiderül, pedig egyik esetben sem mondott hülyeséget. Azért gondold végig, ha anyukád mondta volna ugyanezt, akkor is rohantál volna kiírni a kérdésedet?
2009. jún. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!