Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan kezdett el a...

Hány hónaposan kezdett el a babátok egyedül lépegetni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 13és fél hónapos és még mindig csak kapaszkodva sétál vagy ha fogom az egyik kezét. Nem tudom miért nem próbálja meg önnállóan!? Ez már valami problémára utal? Szerintetek?
2009. febr. 27. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
mi pont tegnap játszottuk a kisfiunkkal (9hós) hogy az apjával egymással szemben leültünk a padlóra és elengedtük a kezét a babánknak és hívtuk és jött :) igaz bizonytalanul, de lépett. Próbáljátok ki. Mi sem gondoltuk hogy menni fog, de igen!!
2009. febr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám hogy baj lenne, csak biztonságosabb ha kapaszkodik. Ha biztonságban érzi magát úgyis elengedi a kezedet.Az én lányom az 1 éves szülinapja elött, csak oldalazva és persze kapaszkodva volt hajlandó menni. 2 nappal a szülinapj elött tette meg egyedül az elsőlépéseket. És a szülinapján már 5-10 métert ment egyedülAzt mondta adoki csak rá kellett jönni a dolgok lényegére.
2009. febr. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Dehogy probléma! Csak idő kell neki, míg bátorságot gyűjt, hogy elinduljon egyedül. Ez nem azt jelenti, hogy nem tudna még menni, hanem arra utal, hogy óvatos. Még nem szánta rá magát, hogy nekiveselkedjen az első lépéseknek, mert lehet, hogy fél, hogy nagyot esik. Olyan ez, mint amikor valaki korcsolyázni tanul és először csak a jégpálya szélénél mer korizni, úgy, hogy kapaszkodik a korlátba. Csak egy idő múlva engedi el majd a korlátot.

Egyébként semmiről nincs lemaradva a kisgyereked! Az én kisfiam ugyan nagyon korán elindult, de például én (30 évvel ezelőtt) 16 hónapos koromban kezdtem el csak önállóan járni. És aztán mégis én nyertem mindig a suliban a futóversenyeket :-)

10 hónapos kisfiú anyukája

2009. febr. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szia, kisfiam 12 hósan indult el, előtte csak 1-1et lépett
2009. febr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincsen semmi gond, ne aggódj! Nekem kislányom van,és ő 14 és fél hónaposan kezdett el járni.

Ő is csak kapaszkodva sétált a bútorok mellett,és egyszer csak egyik pillanatról a másikra elkezdett járni.Másfél hete járkál,és egyre magabiztosabb!

Ne aggódj,szerintem a te kisfiad is nagyon hamarosan el fog indulni! Egyébként azt hallottam, hogy a kisfiúk picit "lustábbak" mint a lányok.:-)

2009. febr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 10 hónapos volt, mikor elkezdett egyedül lépegetni.
2009. febr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi 13 honaposak vagyunk es meg esze agaban sincs menni csak kapaszkodva de akkor is par lepes es elfarad. Maszas az ezerrel.....alldogalni rengeteget all:) lustacska kisfiu de majd mikor o akarja:)
2009. febr. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!