Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek igaz az hogy ha a...

Szerintetek igaz az hogy ha a baba nem tanul meg elöször kuszni, mászni, akkor késöbb tanulási nehézségei lesznek?

Figyelt kérdés
én nem hiszem el...de mi van ha mégis igaz?
2011. okt. 6. 14:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szia! Gyerekekkel foglalkoztam sok-sok évig. És igen, már óvodáskorban megmutatkoznak a problémák és ezek a mozgásfejlődésre vezethetőek vissza. Lehet őket korrigálni, javítani. De példa a rokonságunkból egy kis gyerek: soha nem kúszott, és nem mászott. Szenved az első osztályban az írás tanulásával.
2011. okt. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

És az ellenpéldák?

Aki nem kúszott,mászott és nincs gondja a tanulással?

Vagy aki kúszott,mászott és problémás tanulás szempontjából?

Ezek ritka kivételek,nem hiszem..?! Én is foghatnék bizonyos dolgokat erre vagy arra,vissza is vezethetném akár ovodás koromig is.De totál nem biztos,hogy az attól van.

2011. okt. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
ugy látszik megoszlanak a vélemények,...köszi mindenkinek.
2011. okt. 6. 15:36
 14/16 anonim ***** válasza:
A mi gyógytornászunk szerint nincs összefüggés a mászás kimaradása ás a tanulási nehézségek között.
2011. okt. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem van összefüggés, egyértelmű. Aki ismerőseim valós tanulási nehézségekkel küzdenek, a mászásra nem tudom, de az biztos, hogy nem szerettek, nem szeretnek biciklizni, focizni, úszni. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem tanultak meg valahogy, valamikor, de általában gyerekkorukban nem tekertek kétkerekűn 4 évesen. És utáltak focizni.

Viszont, a tanulási nehézségeket, olvasási nehézségeket nemcsak diszlexia, diszgráfia okozhatja, hanem dac, lustaság, nem foglalkozik eleget a szülő a gyerekkel, nem jó a módszer, amivel olvasni tanítják, rossz a pedagógus stb stb..

Tehát az, hogy mászott és nehézségei lettek a tanulásban, sok minden egyéb is okozhatja.

Illetve attól, hogy valakinek gondjai vannak az olvasással, tanulással még elvégezhet egyetemet és lehet egy bizonyos szakterület kiválósága. Sőt mivel az agy kompenzálja a hibát, gyakran kiválóságokká válnak.

2011. okt. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én sem kúsztam-másztam, egyből mentem, de semmiféle tanulási nehézségem nincs, egyszerűen a reál tárgyakat nem szeretem, viszont nagyon jó érzékem van az idegen nyelvekhez, ragad rám, mint a kosz :)
2011. okt. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!