Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek igaz az hogy ha a...

Szerintetek igaz az hogy ha a baba nem tanul meg elöször kuszni, mászni, akkor késöbb tanulási nehézségei lesznek?

Figyelt kérdés
én nem hiszem el...de mi van ha mégis igaz?
2011. okt. 6. 14:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
valós tapasztalatról én is olvasnék mert a gyógytornászunk, gyógypedagógusunk is ezt mondja.
2011. okt. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom, remélem nem, mert az én lányom nem kúszott, nem mászott, de okos, két elmondásra visszamondja a mondókákat (3,5 éves)

Én sem másztam és kúsztam babakoromban, de nem lett semmi bajom a tanulással. Mozgásban sosem voltam valami nagy, tehát nem lennék jó sportoló, de csak ennyi.

2011. okt. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos,hogy lesznek,de lehetnek.Mivel ezekkel a mozgásokkal fejlődnek az agynak azok a részei,amik később az olvasási készséget is meghatározzák.Nem tudom egészen szakszerűen megfogalmazni,de lényeg az,hogy igaz,amit felvetettél.
2011. okt. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
igen, lehetnek később nehézségei, a mászás +kúszás nem is olyan egyszerű dolog egy babának, mert közben megtanulja összekoordinálni a mozdulatait. Így kisiskolás korban sokkal könnyebb az olvasás+ írás elsajátítása.
2011. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Annyira nem vagyok jártas a témában, de tény, hogy sógorom nem mászott semmit, ahhoz képest 3 diplomája van, kint él(nek) Amerikában, jól menő vállalkozást vezet....Na ha ilyen szintű tanulási nehézséget okoz,akkor nem aggódok:)
2011. okt. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ezt én is hallottam, egy gyógypedagógiát végzett rokon mondta. Amikor mászott a lányom, azt mondta a csajszi, hogy arra figyeljek, hogy keresztezett mozgást végezzen, vagyis ellenkező kézzel-lábbal másszon. Persze biztos nem törvényszerű dolog ez sem. Ő oviban dolgozik fejlesztő pedagógusként, és azt mondta van olyan gyerek, akivel le kell mennie neki is négykézláb és megtanítani ezt a mozdulatsort. A lányom már 19 hónapos, de néha szoktam vele olyat játszani, hogy hogyan mászik a cica/kutya, csak a biztonság kedvéért...:)
2011. okt. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

De ez így van.

Azok a gyermekek akiknél olvasási, írási problémák lettek, náluk mindegyiknél kimaradt.


De nem biztos, hogy kimarad. Mert nem a kúszás mászásra van szükség, hanem a felváltott kézhasználatra. amit a mászás alatt csinál. én eltudom képzelni, hogy ezt valahogy másképp is elérheti a gyermek, pl ha késöbb kap mászó alagutat és ki be mászik megállás nélkül pl...vagy állandóan át mászik a szék, asztal alatt. ezeket a szülök már nem figyelik pedig ezek is nagyon fontos mozdulatok.

2011. okt. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim mindent csináltak, szépen sorban, ahogy illik. Mégis diszgráfiásak, egyikük gyengén hiperaktív. Húgomnak lánykája, se nem kúszott, se nem mászott. Se tanulási nehézség nála, se hiperaktivitás. Én tehát kételkedem a mozgásfejlődés és a tanulási nehézségek összefüggésében.
2011. okt. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek ebben.Sajnos sok hülyeséget beszélnek össze-vissza.Tisztelet a kivételnek,de azt egy kezemen meg tudom számolni.

Az én nagyobbik fiam,szépen sorban csinált mindent és mégis írás és olvasási nehézségei vannak.Nem vészes,de érzékelhető.

2011. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én a 2 végletet hallom, van olyan pedagógus ismerősöm, aki szerint rengeteg diszgráfiás, diszlexiás gyerek van, és ezek a kihagyott kúszás, mászásra vezethető vissza. De hallottam arról is, hogy rengeteg gyógytornász végzett és ez megint egy dili.Bár szerintem a lényeg az egyensúlyérzéken van, ez az alapja mindennek.
2011. okt. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!