Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a kislányom hajlamos arra,...

Ha a kislányom hajlamos arra, hogy összenőjön a hüvelynyílása, akkor mit használhatok a pelenka alatti irritált bőrére?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam, hogy hámosító krémet semmiképp.
2011. okt. 6. 15:14
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Igen, szólok! Remélem jó lesz. Kitartást Nektek!
2011. okt. 7. 08:30
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia! A lányom most 7 éves. Először egy éves korában vette észre a doki, hogy összenőtt neki a hüvelybemenete. Elküldött minket lánykanőgyógyászhoz, ő széthúzta neki. Azt mondta, hogy továbbra is használjuk a bepanthent(születésétől kezdve ezt használtuk popsikenőcsként, mert a többitől csupa piros, gyulladt volt mindig), és minden este fürdés után húzzam szét neki. Egy idő után nem húzogattam, gondolván, hogy már nem fog összenőni neki. Hát a lótúrót nem! Még kétszer kellett elmennünk a nőgyógyászhoz, utoljára talán 3 évesen voltunk. Egy jó ideig húzogattam neki, mikor nagyobb volt , 3 körüli, akkor már magának csinálta. Aztán már csak két naponta néztem meg neki, és egyre ritkábban. Ha össze volt tapadva, sűrűbben húzogatta, magától szétjött pár este után. Aztán most már csak évente egyszer-kétszer nézzük meg. Jó, hogy eszembe juttattad.:)

Remélem, tudtam segíteni...

2011. okt. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Sikerült! Szétjött! Bocsi, hogy csak most írok, de nem igazán volt időm ide ülni. Szóval kb. 10 nap után szétvált az összenövés. Minden pelusozáskor széthúzogattam, popsitörlővel jobban betöröltem és észrevettem közben, hogy alulról elkezdett szétválni, lent megjelent egy pici lyuk. Onnantól kezdve ez a lyuk mindig nagyobb és nagyobb lett, ahogy húzogattam szét neki. A végén már csak egy pici hártyarész tartotta az összenövést. Aztán az is szétjött! És nem váltottuk ki a krémet!! Anélkül sikerült. Én nem tudom, hogy van-e köze hozzá, remélem nem néztek ostobának, de itt olvastam, hogy valaki a Vigantol olajat cseppentette fülpiszkálóra és azzal masszírozta azt a területet. Kipróbáltam hát én is. Szóval nem tudom mi használt a leginkább, de a lényeg, hogy sikerül.

Folyamat: Pelusozáskor popsitörlővel megtörölgettem, Vigantolos fülpálcikával masszíroztam az összenőtt területet, aztán húzogattam szét és még széjjelebb. De mindig csak egy kicsit. Popsitörlővel megint megtörölgettem, az érintett területre jobban rányomtam. Visszacsomagoltam és a legközelebbi pelusozáskor újra megcsináltam ezeket. :-))

2011. okt. 25. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!