Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hós a lányom, ma reggel az...

7 hós a lányom, ma reggel az ajkai belső oldalán észrevettem valamit: úgy néz ki, mint amikor nagyon sós dolgot eszünk, ami úgy "kiszívja" az ember száját, ajkát. Ez lehet szájpenész?

Figyelt kérdés

Mint amikor a sótól "felázik" az ajak bőre és kifehéredett + még kis darabok is lifegnek itt-ott, mintha rágná (még nincs foga) - nem tudom jobban elmondani, mire hasonlít neki.


Nem tudom, mitől lehet, mert semmi olyat nem evett, amit eddig nem.

Ráadásul két hete voltunk oltáson, és a doki bele is nézett a szájába, de nem mondta, hogy bármi fertőzést látna, vajon ez azóta kifejlődhetett?

A nyelvén nincs semmi, a szájpadlása viszont nem egyenletesen rózsaszín, hanem olyan, mintha áttetszene alatta csont, olyan fehéres, vértelen.


Egyáltalán így néz ki a szájpenész? Vény nélkül kapok rá valamit a patikában (szabin van a dokink hétfőig, de elkezdeném kezelni neki ha lehet...)?

Köszi előre is a válaszokat!


2009. ápr. 29. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez az. Nem szokták említeni a dokik mert majdnem indegyiknek van és lehet, hogy akko még nem is volt. Borax glicerint magyarul rózsamézet vegyél a patikában pár száz forint és vény nélkül kapható.

Tekerj gézlapot az ujjadra tegyél rá a szerből és határozottan töröld ki száját vele. Ezt minden etetés után lehet, tehetsz a cumijára is.

Sajnos mi vagy 2 hónapja küzdünk vele. Ne hagyd abba a kezelést hamar ha már nem látszik akkor se mert nagyon makacs és becsapós.

2009. ápr. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A szájpenész fehér lepedék,ami a fertötlenitő kenegetésével lassan kitörölsz a szájábol.Nem a kajátol van,talán cumi régi esetleg amiket rág az nem megfelelő.Nekönk 7 hetesen a latex cumitol volt,pegig 1 hete használta,ö ezt nembirta.Azota szilikonos van és nem fordult elő többet.
2009. ápr. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most hogy mondod, kb két hete használ egy latexes cuclit, előtte csak szilikonosa volt. Már dobom is ki!

A patikában megveszem a rózsavizet.

Minden holmiját fertőtleníteni kell megint naponta? pl játékok, cuclik stb?

2009. ápr. 29. 11:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Na látod ezt nem tudom,gyogyszertárban biztosan választ adnak rá.Szerintem tedd meg most,de hogy minden nap?Talán nem kell.Vagy addig amig el nem tünik a szájpenész.Amit lehet inkább fözd ki.Tudod mi 7 hetesen csak cumit váltottunk.Most 13 hónapos.
2009. ápr. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!