Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi mennyiségű kaját kell...

Mennyi mennyiségű kaját kell ennie egy 8 hónapos babának? Mit adtok nekik? Sokszor úgy érzem ugyanazt adom háromnaponta. Hogyan szoktattátok rá a darabos kajákra?

Figyelt kérdés
Mindig öklendezik meg olyan mintha megakarna fulladni ha darabosat próbálok neki adni.
2009. ápr. 30. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is úgy érzem, hogy nem túl változatos a kajánk, pedig egy héten nem eszi kétszer ugyanazt. Zöldségek: répa, brokkoli, karfiol, sütőtök, zöldbab, sóska, spenót, tök, cukkini, céklacukorborsó, kelbimbó, paradicsom. Ezeket vegyítem krumplival, rizzsel vagy kukoricapehellyel. Most 12 féle jutott eszembe hirtelen, de tuti van még más is, amit adtam már neki. Délben eszik főzit, olyan 190-200 g körül megeszik (ha többet csinálok, akkor a maradékot még fürdés előtt meg szokta enni).

A darabos kajáról nincs nagy tapasztalatom. Ha vannak benne kisebb darabkák (mert roszzul turmixolom), akkor azt lenyeli, de van, hogy látom, hogy hirtelen meglepődik, becsukja a kis szemeit és úgy nyeli le, de még nem akadt meg neki. Vizet próbálj meg neki közben adni.

2009. ápr. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kb ilyenkor váltanak a több kajára, az eddigi 180 ml-ről a 220 ml-re. A 8 hós bébikaják is már nagyobbak.

A darabos kaja ilyen, amíg öklendezik, addig ne add neki. Próbálkozni lehet, majd megszokja. Sokan csak majd egy évesen eszik meg.

Nekem is sokszor az az érzésem, hogy ugyanazt eszi, de a család mindig megnyugtat, hogy ő nem emlékszik arra, hogy tegnap mit evett, neki mindig az a finom,amit kap.

Én fagyasztott zöldségeket használok: zöldborsót, zöldhüvelyü babot, kukoricát, brokkolit, karfiolt, répát, fehérrépát, tököt,mexicoi alapot, franciasaláta alapot, rizst, krumplit és zöldfűszereket.Ezenkívül szomszédtól kapunk friss sóskát, spenótot. Na meg a husi.

2009. ápr. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!