Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alma reszeléskor az alma...

Alma reszeléskor az alma darabos marad? Egyben nyelik le?

Figyelt kérdés

Nem fog ártani a gyomrának, hiszen még nincs foga?

Négy és fél hónapos tápszeres baba.


2011. okt. 12. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:

üvegreszelőn nyomd át akkor teljesen pépes lesz .

ha lereszeled és darabos marad azt nem tudja megemészteni és nagy eséllyel lenyelni se mert fuldoklik tőle.


először a gyümölcs levét szokták adni és csak utánna a pürét. a levét kapta már nagyon korai amúgy is . doki mondta ??

2011. okt. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyenen reszeled le, akkor darabok nem lehetnek benne: [link]
2011. okt. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól is függ ám, hogy milyen az alma!

A nagyon kemény, lédús fajtákat nekem az üvegreszelőn sem sikerült teljesen homogén pépesre, persze lehet én vagyok béna... Másféle almát viszont gyönyörűen pürésítette.

2011. okt. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, attól függ milyen az alma. Nekünk is volt már olyan, hogy az üvegreszelőn reszelt alma olyan volt, mintha almáspitét készültem volna sütni. A másik alma pedig pürés lett ugyanazon a reszelőn.

Ha nagyon darabos, akkor ne add neki, inkább ujjal még nyomogasd, húzogasd többször végig a reszelőn, attól pürésebb lesz.

2011. okt. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, almája válogatja.

Üvegreszelővel én sem boldogultam, csak a mixerrel. Nem lédús almánál segít, ha előtte alufóliában sütőben megsütöd. Az enyém eleinte nyersen nem is szerette annyira, mint sütve (mert úgy édesebb).

Szerintem sem kellene még elkezdened a hozzátáplálást, de ha vmi miatt muszáj, akkor 2-3 napig csak almalevet adj neki (nem dobozost, hanem te készítsd), első nap 2-3 kiskanállal, majd 4-6, 3. nap 10-15 kanállal, és ha ezt elfogadja, a léhez fokozatosan keverheted a pürésített gyümölcshúst. Tartsd be a fokozatosságot, mert még nagyon pici a babád, nem biztos, hogy érett az emésztőrendszere a hozzátáplálásra.

2011. okt. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Már két hete el kellett kezdenünk a védőnő és a doki utasítására. Én sem értem, minek ennyire gyorsan.

Ráadásul az utasítás: napi 2 tápi, 2 főzelék, 2 gyümölcs.

Ehhez képest eddig még csak leveket adtam. Őszilevet, almalevet, sütőtököt hígítva stb.

Most kezdeném lassan a pépesebb változatokkal.

2011. okt. 12. 14:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Jajj, azért szerintem is lassabban jobb. Nekünk is 4 hósan javasolták a gyümölcsöket a táp miatt. De csak nagyon óvatosan, ahogy már írta is valaki, hogy először csak pár kanál levét, stb...

Ha már így felmerült, bevallom én tejpépet kezdtem a babával kóstoltatni, és előbb váltottuk ki a vacsit tejpéppel, és csak pár hét múlva jöttek a nagyobb adag gyümölcsök, és még később a főzelékek.

2011. okt. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utasítás..ááááh...
2022. aug. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!