Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Védőnénik! Engedélyezik a...

Védőnénik! Engedélyezik a kisbabát és 2 kutyát 1 lakásban?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 10:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A francia bulldogok nem nagyok:) Szerintem, probaljatok alkalmazkodni. Pl. ha maszik a baba, ne legyenek abban a szobaban a kutyak. Elso babanal amugy is mindentol fel az ember:) En mindenkit, aki jott az elso hetekben hozzank, megkertem, hogy vegyen fol maszkot, vettem egy nagy dobozzal es a bejaratnal volt:)) Mentsegemre szolva, influenza jarvany volt pont.

Nalunk ugy van megoldva, hogy egyelore a szobajaban maszkal, van egy biztonsagi racs, igy a kutya nem tud bemenni. Majd, ha jarni kezd, akkor elkerulhetetlenul talalkoznak majd, ugy erzem:)

Nem leszbaj, csak legyenek tisztan tartva es mindig figyelj oda.

2011. okt. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
És ha megkarmolja a pici arcát véletlenül? Biztosan én vagyok túlságosan óvatos :))
2011. okt. 15. 11:51
 13/19 anonim ***** válasza:
20%
Engem a hideg rázna,a frász kerülgetne ettől a helyzettől..Akármilyen tiszta,akkor is állat.Félreértés ne essék,imádom az állatokat,de véleményem szerint lakásba nem valóak,csakis kertes házba,udvarra.Főleg nem egy újszülött kisbaba mellé,ráadásul kettő,fúj:-S
2011. okt. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

2 palotapicsi van a lakásban. 86-tól tartanak anyuék állatot bent. mi akkor 11 évesek voltunk. azóta felnőttek a bátyám gyerekei is, most az enyém 14 hónapos. soha semmi gond nem volt. persze nem volt agyonsimogatás, meg kézmosás volt sokszor.

úgy látom inkább te nem szereted a kutyákat. viszont ha eddig elfogadtad a párodat a kutyáival együtt, kénytelen vagy kompromisszumot kötni. alányom egyébként imádja a két kutyit, sikitva megy hozzájuk, alig várja hogy akárcsak az új vége hozzáérjen valamelyik bundájához. persze felügyeletet igényel egész nap, de még sosem volt kutyaharapásunk sem!

2011. okt. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

12:08 Amikor mászik, jár a baba, már rég nem újszülött! Az első időszakban el lehet kerülni, hogy ne érintkezzenek, emiatt nem kell megválni a kutyáktól. Felelőséggel tartozunk értük is, hiába csak állatok. Akkor nem kell állatot tartani, ha egyszer majd gyereket, unokát szeretnénk.

Abszolút ki lehet kerülni mindent, a karmolást is. Amíg kúszik, mászik, ne legyen a közelében.

A karmot meg gyakrabban lehet vágni, én is a kutyámnak csinálom néha, jól le kell fogni és 5 perc az egész.

2011. okt. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
23%
Nem olvastál rémtörténeket, hogy mi történt, amikor _két_ kutya féltékeny lett egy újszülöttre?
2011. okt. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
80%
Olvastunk már olyan rémtörténetet is ahol a szülők bántalmazták a gyereket/sőt egyre több ilyen van sajnos/ ugyhogy ne általánosítsunk már.Az állat sosem dobja el a kicsinyét nem úgy mint az ember.A jól nevelt állat akit a gyermek születése után is szeretünk és törődünk vele nem fogja a kicsit bántani.
2011. okt. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne lehetne? Mikor a lányom született, még egy egy szobás lakásban laktunk, és volt kutyánk, természetesen eszembe sem jutott megválni tőle, az ember ha vállal egy élőlényt, nem dobja el csak úgy ugyebár. A gyerekorvos kijött, megkérdezte oltott féregtelenített e a kutya, (természetesen az) ha igen, semmi gond. Egy újszülött amúgy sem kerül közvetlen kontaktusba a kutyával (nyilván nem rakod le a földre) amikorra meg akkora, hogy a földön mászkál, már nyugodtan össze lehet engedni őket. A lányom most másfél éves, sosem volt semmi betegsége (egyszer volt megfázva, gondolom nem a kutya miatt :DD)viszont testvéreként szereti a kutyát, reggel amint felkel keresi és sokat játszanak. Egyébként meg a kutyát megfelelően kell nevelni.A mi kutyánk nem megy a gyerek szőnyegére, nem mászik az ágyra, nem nyúl a gyerek játékaihoz ( a gyereket már nehezebb a fordítottjáról lebeszélni:D, de az is fontos, én sosem engedem a gyereknek, hogy bántsa, vagy zaklassa a kutyát)Persze sokkal egyszerűbb megválni egy kutyától, mint megnevelni, de aki kidobja a kutyát, mert gyereke lesz, az mit fog csinálni, majd ha a gyerek lesz rossz? Ha nem szereted a kutyákat kedves kérdező, szíved joga, de azt ne a gyerekre fogd... MEgjegyzem egy gyereknek is nagy élmény egy kutyával felnőni, sokat tanul belőle, és sok jó élménye lesz, ha ésszel csináljuk a dolgokat. PErsze nem szabad sosem egyedül hagyni őket, hiszen a kutya akaratlanul is okozhat sérülést, de ezt egy nagyobb tesó is megteszi simán. Azokban az esetekben, ahol a kutyák súlyosan bántalmazták a család gyerekeit, szinte kivétel nélkül súlyos EMBERI mulasztás van a háttérben. (szocializáció, nevelés, megfelelő életmód hiánya)
2011. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Igazad van, utolsó válaszoló :) Köszönöm a segítségedet :)
2011. okt. 16. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!