Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az 1 éves babák általában...

Az 1 éves babák általában tudják ezeket?

Figyelt kérdés
Elmutatja az összes testrészét a hajától a lába ujjáig, és szinte mindet meg is nevezi. Ugyanezt másokon is megteszi. A lakásban megmutatja hol van a mosógép, a mosogató, hűtő, lámpa, ablak, ajtó,szekrény, wc, kád, tükör stb. Elmondja, hogy mit mond a kacsa, a kutya, a cica, a bari, a boci, a paci,a kakas (ku-kúúú), a liba, a vonat (si-hu-hu), az autó (brüm-brüm). Meg is mutatja ezeket a mesekönyvekben. Ha megkérjük, hogy hívja a cicát, akkor mondja hogy cic-cic, és keresi hogy esetleg honnan jön elő. Van egy kockája, aminek mind a 6 oldalán más figura van(alma, dinnye, szöcske, tubus, vonalzó, dob), és akármelyiket kérem, hogy mutassa meg, akkor addig forgatja a kezében amíg meg nem találja.És 4-et meg is nevez belőle magától.
2011. okt. 17. 20:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az en 13 honapos lanyom ezekbol egyiket sem tudja, szavakat meg egyaltalan nem mond, nemhogy targyakat nevezzen meg. Pedig nagyon sokat foglalkozunk vele. Azert nem esek ketsegbe, mert nem maradtunk meg le semmirol.
2011. okt. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Amelyik gyerek tud ennyi idősen beszélni, teljesen normális. Az én kislányom is beszélt már 12hónaposan, és nem igazán volt olyan, amit ne nevezett volna meg, már-csak azért is, mert tetszik nekik, hogy ők is tudják.

Előzőnek, semmiről nem vagytok le maradva, rá értek. Szép napot.

2011. okt. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Kis ügyes lehet :) De akié még nem tudja ezt 1 évesen,azzal sincs semmi baj.
2011. okt. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én sem hiszem, hogy le lennétek maradva, mert hát minden kisgyerek más és más;-)És nincs is nagyon értelme összehasonlítani őket!Én pl. nagyon sokára kezdtem el beszélni. Na de most annál inkább be sem áll a szám a férjem szerint;-)csak előjött bennem az anyai büszkeség, és kíváncsi voltam, hogy vajon az én kislányom milyen ügyes. Nagyon büszke vagyok rá, de kicsit már szégyenlem, hogy így kérkedek vele, mert hát ő nem egy bazári majom.De nagyon büszke vagyok rá.Remélem azért megértitek, és nem ítéltek meg rosszul.
2011. okt. 17. 20:45
 5/16 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés nekem egy kicsit villogós, ne haragudj. Olyan, mintha azért írtad volna, ki, hogy mindenki tudja milyen ügyes a gyereked, ami tény és való.

13 hós fiam az általad felsoroltakból egyes tárgyak megnevezését, mutatását tudja, mellette építeni, szétszedni, és amit mondanak azt csinálni. Minden gyerek más más ütemben fejlődik.

2011. okt. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
15 hónaposom is tudja mindezt kb.2 hónapja.De most valahogy stagnál az "előrelépes".Akkor hirtelen nagyon sokat fejlődött,most meg csak úgy elvan és használja az eddigi ismereteit.Most épp a járást gyakorolja.Mert hiába nagyon ügyes minden másban,menni még csak 2 hete tud.
2011. okt. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a villogásért. De annyira örülök, hogy ilyen kis ügyeske a kicsikém. Sokat foglalkozom vele, és kíváncsi voltam, hogy mennyire csinálom jól.Ő az első kisbabánk, és nagyon büszke anyuka vagyok. Nem akartam ezzel rossz érzést kelteni senkiben.
2011. okt. 17. 21:22
 8/16 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes a kislányod! És én is tudnám a sajátomat fényezni, de nem teszem, mert nincs kedves sokat írni! :)

Viszont ne itt várj megerősítést, hogy jól csinálod-e...

Nekem a kiegyensúlyozott, boldog, kedves, jószívű, eleven kislányom a visszaigazolás.

2011. okt. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

szia. nekem is kicsit fényezésnek, villogásnak tűnik. :)) ne haragudj ezért. mint ahogyan írták én is büszkélkedhetnék lányommal, de én sem teszem. nem a vállveregetést várom, pedig roppant büszke vagyok rá.

a 14 hónaposom szintén mindent megmutat,sőt mutatja honnan jön a vonat és hová megy ha kérdem.kb. egy hónapja egyedül mászik le az ágyról, és már azt is tudja hogy a kávéfőzőn melyik a piros gomb. Igaz még nem beszél, de az is igaz hogy 2 hónappal hamarabb született!!! a testrészeket kb. 3 hónapja mutatja, ha azt kérdem tőle: szép vagy?...akkor lenéz a ruhájára. :)).


szóval tudnánk ódákat zengeni, de mégsem dicsekszem vele, mert tudom minden baba másként fejlődik, s van anyuka aki ezt a kérdést kicsit sértőnek veszi.


ügyes azért a gyermeked, nevelgessétek csak őt okosan, szeretetben. :))

2011. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Elso vagyok!

Szerintem egyaltalan nem gond ha buszke vagy a gyermekedre es ennek hangot is adsz. Az en lanyom masban fenyeskedik, hallasbol vissza tudja zongoran jatszani az egyszerubb dallamokat!

Legy nagyon buszke a kicsikedre, mert ettol az o onbizalma is jobban fejlodik!!!

2011. okt. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!