Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel jobb a tápszer a tehénte...

Mivel jobb a tápszer a tehéntejnél?

Figyelt kérdés
Nem értem ezt a dolgot. Babám szopizik még, de elolvasgattam a tápszerek dobozát és gyakorlatilag az összes tejpor + cukrok + vitaminok elegye. Minden benne van, ami a tehéntejben is! Akkor miért nem szabad 3 év alatt tehéntejet adni? Persze erre azt mondják, a tápszert könnyebb megemészteni, de ez hülyeség, hiszen a tejpor az TEJ, csak kivonják belőle a vizet. A HA-s tápszerek, az persze más. Szóval nem érzem én ezt logikusnak, és azt gondolom, azért van ez a "tápszert+ junior tejitalt 3 éves korig minden gyereknek", mert a tápszergyártóknak is meg kell élniük valamiből. Mit gondoltok?
2011. okt. 18. 08:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az elméleted úgy gondolom a tejitalokra és a követő tápszerekre talán igaz. De a kezdő tápszerekről azért nem gondolnám. Ha mégis, akkor nagy baj van... Erre egy olyan ember tudna csak válaszolni aki közel van a tűzhöz és ért is ehhez.
2011. okt. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Bocs, azt a részét benéztem, hogy ismerős a %, az valaki más volt
2011. okt. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem tévedsz.

Szerintem ha így is lenne, nem te lennél az első, aki ezt felhozza, hanem tudósok, orvosok, stb. NINCS MINDENKI LEFIZETVE A TÁPSZER GYÁRTÓK ÁLTAL. A tápszer nemcsak egy üzletág, valóban többszörösen kezelt mind a HA mind a standaard. Külföldi oldalakon utána tudsz olvasni.

2011. okt. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

[link]

itt pl. leírja.

2011. okt. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a cikket, végre el tudtam olvasni és nagyon érdekes volt egy csomó újdonsággal szolgált. Úgyhogy meg is néztem a dobozokat újra, és néhány valóban "kezelt" tejből van, néhány - az elnevezés alapján - nem. Azaz valahol azt olvasom, hogy "kazein" vagy "tejsavó-fehérje" vagy, hogy "hidrolizált", valahol pedig egyszerűen azt, hogy "sovány tejpor". És igaza lehet egy korábbi válaszolónak, mert a sima tejport az "elválasztó" tápszereken olvastam inkább (sok időm a bébi miatt nem volt elmélyedni a témában ott a boltban...). A junior tejitalok pedig egyértelműen sima tehéntejek, némi vitaminnal... Nem értem miért javasolják ezt a tehéntej helyett allergiára hivatkozva. Egyébként a hozzáadott vitaminok mennyisége is megérne egy beszélgetést...


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2011. okt. 21. 09:29
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy azért nyomják ennyire, mert olcsóbb, mint a tehéntej? És aki nem tud tehéntejet venni, mégis kap valamit a gyerek, amiben még vitamin is van?
2011. okt. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!