Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kis unokám novemberben lesz...

A kis unokám novemberben lesz egy éves. Szeretnék neki tortát sütni, melybe kell15 dkg dió. Meg eheti e már a diósat?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
A dióra és a mogyoróra azt mondják, hogy csak egy éves kor után lehet bevezetni, mivel allergizáló hatású. Szerintem kérdezd meg az anyukáját, hogy ő mit gondol, szeretne-e már diót adni neki:D
2011. okt. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem ehet még! Csak 2 éves kor felett javasolt. Egy sima piskóta is nagy sikert fog aratni!
2011. okt. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1 év felett lehet. ha tudod, hagyd ki.

tojást eszik már?

én 1 éves szülinaprs tojásmentes piskótát sütöttem, túrós-joghurtos krémmel, sok gyümölccsel. nagy sikere volt.

2011. okt. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyire jó fej nagyi vagy! Komolyan! Az én anyósom 3 leporelló könyvet vett a kislányom szülinapjára és slussz (nem anyagi okai voltak, csak ez jutott eszébe).
2011. okt. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, két éves kor alatt hanyagolni kéne a diót, mogyit, mert allergizálnak.


Inkább süss gyümölcsös (barack, alma, banán, mag nélküli szőlő,...) / túró v joghurt tortát.

2011. okt. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat és megfogadom nem sütök diós tortát, hanem inkább gyümölcsös, joghurtost. Én már 57 éves vagyok három felnőtt nagy gyerekem van nem szégyellem bevallani, hogy a mostani gyermekek mások mint a mi időnkbe. És hát nem szeretnék a kis unokámnak bajt csinálni.
2011. okt. 19. 07:25
 7/8 anonim ***** válasza:

én ezt készítettem, csak túrós krémmel, de a gesztenye is jó lehet:

[link]


nagyon jófej nagyi vagy! nálunk egyik nagyi direkt az unokának készített tortát (gesztenye-gyümölcs, gabonapépből)

a másik pedig tejszínes, zselatinos, tojásos (nyersen volt a sárgája) túrótortát készített és még meg is volt sértődve, hogy nem adtunk belőle az unokának. (nem értette meg, hogy ez kb.olyan mintha egy vegetáriánusnak hústortát csinált volna.)

szóval nagy lesz a siker!

2011. okt. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szupi jó nagyi lehetsz!

Gratulálok a kisunokához és kívánom,hogy minél tovább játszhass vele!

2011. okt. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!