Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól veszi el egyedül,...

Mikortól veszi el egyedül, "csipegeti" az ennivalót pl tálcáról-asztalról. Stb?

Figyelt kérdés
úgyértem hogy mikor nem én adom a szájába,hanem ő fogja,és beteszi a kis falatkákat,"csipegeti".Tegnap megpróbáltam,hogy a fiamnak az etetőszék tálcájára raktam pár kenyér falatot hogy ő vegye el onnan és tegye a szájába,de ő markostól fogta meg,és csak nézegette hova tűnt,mert ugye az a pici falat a markába volt,de ő azt nem látta,aztán nyitogatta-zárogatta a tenyerét,utána már tiszta mócsing volt ugye..hogy tudnám megtanitani neki hogy 2ujjal,vagy 3-mal,csak ne markostul vegye el az ennivalót?Hiába mutatom neki előtte hogy kell,nem úgy csinálja.8hónapos.Kéne már tudnia ezt,vagy még ráér?
2011. ápr. 8. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem még ráér :) Olyan 10 hónaposak voltak a lányok, amikor automatikusan bekapták falatonként, amit kitettünk az etetőtálcára. :)
2011. ápr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kekszet már kb. 10 hónapos korától evett egyedül a fiam, de valamiért mást (zsömle, babán stb.) csak 14 hónaposan kezdett. Akkor viszont 1-2 nap alatt ráérzett az ízére, azóta is szívesen és szépen eszik egyedül.

A csippentő mozgás, amit írsz 10-12 hónapos korra alakul ki, és nagyon fontos mércéje az értelmi képességek fejlődésének is, a védőnők is gyakran kérdezik, fog-e már 2-3 ujjal a baba.

2011. ápr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Általában 1 éves kor körül van a csippentő mozgás(finommotorika).

A kisfiam a lakásban lévő összes szöszt két ujjal felcsipentette,és megakarta enni....még korai egy 8 hónapos babát így etetni.

2011. ápr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk pont ugyanez volt, csak kenyér helyett banándarabokkal :) Szintén 8 hónapos fiúcska. Bezzeg ha kiáll egy hajszál a frizurámból, vagy kilóg valahonnan egy szál cérna, azt tudja két ujjal csippenteni :) Úgyhogy én is próbálkozom időnként, hátha egyszer rájön, hogy kell csinálni. Addig is kap bulátát, azt marokra fogja és rágicsálja az 1 fogával :)
2011. ápr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek:)Nem akarom én igy etetni,csak próbálgattam kiváncsiságból,de akkor nincs lemaradva:)Igen,ismerős a hajszál-szösz....azt nekem is ami egyetlen egy hajszálam kilóg,lassan közelit hozzá,és 2újjal próbálja megfogni:)Mást eszik,kekszet-bulátát...stb,de azok ugye "nagyok",igy azt könnyen eszi,már 8foga van,de fog nélkül is ette:)
2011. ápr. 8. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!