Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tul keveset eszik a babäm?...

Tul keveset eszik a babäm? Negy honapos es egy hete kezdtük a hozzätäpläläst!

Figyelt kérdés

Ezt ette ma:

8 30 reggeli:120 täpszer

11 45 ebed:kb 100gramm krumpli tökkel utänna 110 täpszer

15 30 uzsonna:kb 60gramm almapüre

18 30 :120 täpszer

20 30 vacsora: 170 täpszer!


2011. okt. 20. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ez egyáltalán nem kevés, nagyon is szépen evett ma. Ne aggódj, tudja a babád, hogy mennyire van szüksége. :)
2011. okt. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem kevés de nem jól eteted.

először is egyzserre csak egy étkezést váltunk ki, te mindjárt kettővel próbálkozol.

délután nem adunk gyümölcsöt, az 10óraira jó és egyébként délelőtt kéne kóstoltatni, mert ha allergiás vagy fáj a pocakja az új íztől akkor estére jön ki, így viszont pont éjszaka fog előjönni, a hasfájás még hagyján mert max fáradt leszel de éjszaka nem veszed észre ha allergiás rá.


szóval inkább maradjatok annál, hogy a 10órait kiváltjátok és akkor kóstoltattok és csak azután az ebés meg az uzsonna :)

2011. okt. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
előző, ráadásul 4 hónaposnak egy hét alatt 3 új íz sok még. kicsit lassíts, nem lóversenyez ez :)
2011. okt. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
egyszerre csak egy etkezest vältottam ki mär több mint egy hete ebedelt szepen amikor elkezdtük az uzsit!en is szerettem volna tizoraira adni neki gyümölcsöt de sajna nem fogadja el!älltaläban nyolc körül ebred akkor reggelizik aztän del körül fogadja el ujra az etelt akkor meg nem akarok gyümit adni!
2011. okt. 20. 21:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

4 hónapos a kislányom, én így csinálom:

reggeli: 8körül tápi kb 160ml

tízórai: kb 11körül gyümi (általában alma, m még mást nem kóstoltunk)utána tápi, ha kér, de általában nem szokott kérni

ebéd: fél 2-2 körül főzelék (itt még csak krumplit evett, mert pár napja kezdtük), itt is tápi, ha kér, de itt sem szokott kérni már

uzsonna: kb fél 5 160ml tápi

vacsi: fél7kor fürdés előtt tejpép kb 150ml és fürdés után 150ml tápi

És alszik reggelig, mint a bunda. Mi az almát elkezdtük már 4 hónap előtt a védőnő tanácsára, utána a tejpépet vezettük be a doktornő tanácsára :) és úgy jött pár napja a főzelék.

2011. okt. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg jó gyors az iram.. Az én kisfiamnál annó kellett egy hónap,mire egy étkezést kiváltottunk,hogy utána nem kellett tejcsi.(mi is 4 hósan kezdtünk,de hetente !kóstolt! új ízt) Szerintem egy 4 hós picurnak az anyatej és a tápszer elég,nem szabad siettetni,mert késöbb visszanyalhat a fagyi...
2011. okt. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem egyáltalán nem kellene még hozzttáplálni, egy iylen pici bab gyomrta nem érett rá, arról nem is beszélvea 2x szilárd nagyon sok!!

Azért mert tápszeres, ugynúgy nem javsolt 6 hónapnál korábba hozztátplálni


"A babáknak 4-6 hónapos korukig „nyitott” a bélrendszere. A vékonybél sejtjei közötti réseken teljes makromolekulák is átjutnak, többek között teljes fehérjék és patogének, és ezek közvetlenül a véráramba kerülnek, deez azt is jelenti, hogy más ételek nagy fehérjemolekulái és betegségeket okozó patogének is könnyedén átjutnak. A csecsemő szervezete ezeket az antitesteket a hatodik hónap környékén kezdi termelni, és erre az időre már be kell fejeződnie a záródásnak."

2011. okt. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!