Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ki az, akinek a...

Anyukák! Ki az, akinek a babája a terhesség alatt nem reagált a zenére, zajokra (legalábbis nem éreztétek), és születés után természetesen egészséges volt a baba (hallása tökéletes)?

Figyelt kérdés

Én 35+4 napos terhes vagyok. Eleget mozog a baba, de semmilyen összefüggést nem találtam a hangos zene és a mozgása között. Tegnap voltam koncerteken, direkt figyeltem, de semmi reakció...aludt, mint a bunda.

Ugye nem halláskárosult? Bocs, hogy ilyen hülyeséget írok, de babonás vagyok, remélem, ha leírom, nem fog bekövetkezni..


2009. szept. 11. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ezen paráztam végig, mert mindenkitől azt hallottam, hogy a babája így meg úgy reagál a zenére stb. Az én kis magzatom meg semmit. De megszületett ma már 5 hónapos és szerencsére nem siket. Amikor pár napos, hetes volt, utálta, ha énekelek neki (pedig szép hangom van), mindig üvöltött. Kb: 3 hónapos korától imádja a hangomat.

2009. szept. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez igazán megnyugtat. Egyébként érdekes dolog, hogy valóban mindenkinek (?) mozog, táncol a babája a zenére, azonban amikor megszületik, alig hall (nyugodtan alszik bármilyen hangzavarban), legalábbis a körülöttem lévő újszülötteknél ezt tapasztalom :).
2009. szept. 11. 09:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is szkeptikus voltam, hogy a terhesség alatt hallgatott zenéből mi jut el a magzathoz. Azért persze hallgattam ezt-azt, inkább a magam örömére. Reakció a magzat részéről: semmi.

Amikor megszületett, (természetesen nem süket), betettem neki ugyanazokat a CD-ket, és semmi jelét nem mutatta, hogy ismerős volna neki :-)

2009. szept. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Annyira felvidítottatok! Köszönöm!
2009. szept. 11. 09:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baja.Az Én kisfiamnál amikor megszületett a kórházban nem csináltak hallásvizsgálatot.Amikor hazahoztuk anyukám észrevette hogy egyáltalán nem reagál a kutyánk ugatására.Na Én is beparáztam és két hétig amig nem tudta egy fülész megnézni csak sírtam és teszteltem.Aztán kiderülz hogy semmi baja csak megszokta a kutya ugatást.És a mai napig sem rezzen össze ha kutya ugat pedig már 11 hónapos.
2009. szept. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is letojta magasról a zenét, az én hangomat is meg az apjáét is. sosem reagált rá. Semmi baja a hallásának, szereti ha éneklek neki (ő az egyetlen aki elviseli a repedtfazék hangomat) és pár hónapos korától kimondottan imádja a zenét, ami tetszik neki arra rázza magát amióta térdelni tud.
2009. szept. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Rengeteg kérdést tettem fel ezzel kapcsolatban anno,mert nem reagált rá egyáltalán,én meg már ijedtemben a hasamhoz raktam a fülhallgatót,felhangosítottam,mégse reagált.Én meg tök beparáztam,hogy süket lesz.Miután megszületett meg tök hangzavarban is képes volt aludni,és ez méginkább megijesztett.Az orvos mondta,hogy ez nem jelent semmit.Mikor nagyobb lett,egy csomószor nem figyelt oda,mikor szóltam(elbambult).Bevittem a fülészetre,és kiröhögtek vizsgálaton,hogy semmi baja,csak "szórakozik".Most egy éves,és olyan éles a hallása,hogy mentünk múltkor buszon,egy csaj fülhallgatóval zenét hallgatott kettővel előttünk,éppen hogy lehetett hallani a buszsúgás mellett(én nem is hallottam meg,csak mikor nagyon koncentráltam),a kisasszony meg rázta a seggét rá mint a fene.Hozzáteszem,annyira zenebolond(tiszta apja),hogy ha zenét hall,már táncol is felnőtteket meghazudtolva.És a legapróbb zajra is felfigyel,szóval nnagyon jó hál'Istennek a hallása,pedig kész rémálom volt terhesség alatt amit csinált.Ill nem csinált.Úgyhogy ne aggódj.Minden rendben a babád hallásával.

Mindjárt linkekek.

Pusz

2009. szept. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2009. szept. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Ezt a kettőt találtam hirtelenjébe.Ne aggódj,minden okés a Manóddal.Boldog babavárást,és könnyű,szép szülést neked,és gyönyörű,egészséges babát!

Minden jót!

2009. szept. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Ezek szerint nem csak én "paráztam rá" erre a dologra :).
2009. szept. 11. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!