Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdtétek el a levegőztet...

Hogy kezdtétek el a levegőztetést? Két hetes múlt a kisfiam, megpróbálhatom fokozatosan a nyitott teraszajtó mellé rakni a babakocsiban? Mennyi időre? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen szép napos idő van, akkor nyugodtan! Csak arra figyelj, hogy ne legyen huzat, ne fújjon a szél!
2009. máj. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én október végén szültem. A kislányom nagyon kicsin (2360g) jött világra, megkérdeztem a dokinénit hogy csináljam a levegőztetést. Azt mondta, hogy két hetesen simán vihetem ki, persze jól felöltöztetve. Első nap öt perc, majd 10, 15 így tovább naponta öt perceket emelve. Amikor elértük a 3/4-1 órát, már nem néztem, hogy mennyit vagyunk kint. Persze azért a nagy hidegben 2 óránál többet nem voltunk.
2009. máj. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen jó időben nyugodtan kiviheted a teraszra. Az én kislányom aug.-i és már 1 hetes kora óta kint alszik. A védőnő is azt mondta, nyugodtan lehet kint, hiszen a teraszon védett helyen van és a lakásban sem volt melegebb. Az első napokon, amikor kivittem, csak a kezemben volt, így üldögéltem vele vagy sétáltam negyed órát, majd kicsit többet is. Utána pár nap múlva már kint aludt a két etetés között. Egészen 7 hónapos koráig csak kint tudott rendesen aludni, még télen is. Volt, hogy így 4 órát is aludt, de ha nem vittem ki, akkor max. 1 óra volt az alvás..
2009. máj. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
mi is október végén kezdtük két hetesen,felöltöztünk úgy,hogy ne izzadjon le (20 fok volt kint - hosszú ujjú body,rövidujjú rugi,harisnya,vékonyka overall,vékony pléd)) és kint voltunk 1 órát. azóta 2-3 óra a napi minimum. nem kell annyira félteni,arra figyelj,hogy ne hajoljon senki a babakocsi fölé és ne fújjon rá a szél,mert "benyakalhatja" és attól fáj a hasa 3 szeme csipás lehet tőle. (de ha jó védett babakocsid van,akkor nem fog befújni rajta a szél)
2009. máj. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek!
2009. máj. 4. 09:52
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szeptember végén született, egy hétig nem mertem kivinni, pedig gyönyörű volt az idő. A védőnő azt mondta, hogy legalább akkor nyissam rá az ablakot, persze előtte öltöztessem jól fel. Aztán 6 naposan már kivittük a kertbe, először rövidebb időre, de rendre elaludt a babakocsiban, és 2-3 órákat is aludt a jó levegőn, úgyhogy hamar megszokta.
2009. máj. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!