Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha még nem "beszél"?

Baj, ha még nem "beszél"?

Figyelt kérdés

Kislányom 11 hónapos lesz nemsoká, de nem beszél semmit. Az egyetlen amit mond, kb 7 hónapos kora óta az a "baba", de már azt is csak ritkán, és amúgy sem tudja az értelmét...

De pl ha kérem, hogy adjon puszit, akkor ad, vagy ha megkérdezem, hogy hol a cica(van egy szobacicánk), akkor a szemével keresi, s nézi mikor megtalálta... Kicsit kezdek aggódni, hogy miért nem kezd még el szavakat mondani...?

Brümmök, meg babanyelven beszélget, de semmi értelmes hangot nem ad ki...

Van okom az aggodalomra?

Szoktam neki énekelni, sokat beszélek neki, meséket igazából még nem mondtam... Kéne?


2011. okt. 25. 08:45
1 2
 11/12 anonim válasza:
*javaslott, olvasol
2011. okt. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Hát a kisfiam 16 hónapos, és még csak pár szót mond, azt sem régóta. Szerintem kb 13-14 hónapos volt, mikor a babát először mondta. Eggggyáltalán nem kell aggódnod, nem lehet midenkinek olyan szupergyereke, aki fél évesen már verset szaval és fára mászik...:)
2011. okt. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!