Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a szabályos kúszás?

Milyen a szabályos kúszás?

Figyelt kérdés

Kislányom fél éves, járunk vele gyógytornára és egy hete elkezdett kúszni, nagy örömünkre :-) sajnos azonban gyógytornán nem tudta bemutatni , mivel nagyon fáradt volt, majdnem elaludt és csak addig jutott hogy kinyomta magát. Kérdezte a gyógytornász, hogy szabályosan kúszik-e, én nem tudtam megmondani, lehet hogy nem egészen.

Valaki esetleg tud videot linkelni, ahol szabályos kúszás látható? Mert találtam jópár videót, de azt nem tudom, hogy azok közül melyiken kúszik szabályosan a baba és melyiken nem.

Köszönöm.


2011. okt. 25. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan arányban használja mindkét oldalát. Ugyanannyira tolja az egyik lábával, mint a másikkal, és a kezeit is ugyanolyan arányban használja.

De szerintem majd legközelebb megnézi a gyógytornász, remélhetőleg nem lesz olyan fáradt, ő látni fogja, ha egy kis eltérés is van.

2011. okt. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy kúszik, mint a kommandósok :-)


Mi is gyógytornára járunk, az én kisfiam sajnos nem így kúszik, de a neurológián a dr-nő azt mondta, hogy nem baj, ha aszimmetrikus a kúszás (nem ugyanolyan arányban használja a két kezét és a két lábát), nem minden baba kúszik úgy, mint a kommandósok.

2011. okt. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt hiszem, a két lábát nem egyformán használja. A két karját talán igen...

2011. okt. 25. 17:14
 4/5 anonim ***** válasza:
nem kell aggódnod, így is ügyes baba. Én fiam sem egyformán használta az elején, aztán kialakult. A lényeg, hogy rájött, hogyan kell, és innen már nem lesz megállás. :D
2011. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:-) hát remélem...
2011. okt. 26. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!