Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség, már nem bírom. Mi...

Segítség, már nem bírom. Mi lehet a baj? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
3 hónapja altatásos császárral szültem a második kislányomat. Nagyon nehéz terhességem volt,gerincsérv,köldöksérv,hónapokig iszonyat nagy fájdalmak, kialvatlanság.Ki sem mozdultam itthonról. Ahogyan hazajöttünk kibuktam, sőt már bent,nem is éreztem az anyai ösztönt, amit az első kislányommal.Elapadt a tejem is már az elején.A kislányom iszonyatosan hasfájós,rengeteget sír,nem tudom megvigasztalni,és beteszem az ágyába és hagyom sírni. Nagyon kitartó és egész nap sír. Abban bízom, hogy majd "elfárad" max.30 perc után és elalszik....hát nem,semennyit nem alszik nap közben, max.1 órát,meg éjszaka 9-10 órát. Az az igazság, hogy nincs is kedvem megvigasztalni,nincs kedvem semmihez,úgy érzem, nem is szeretem, eltolom magamtól, fel sem veszem,még etetni sem,már néha a kezem is eljárt majdnem.....mit tegyek,tudom nagy a baj, de szakemberhez nem megyek, mert egészségügyben ismert vagyok. Tanácsokat várok, nem bántó szavakat, mert....tudom megérdemlem,na mindegy.Szedjek valami gyógyszert, ez megszűnik valaha is magától,vagy egyátalán mi ez?A kövérségemtől is kivagyok.... Én nem ilyen vagyok!!!
2011. okt. 23. 18:39
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Ja és a 2 éves kislányomat pedig imádom,mindent megteszek neki...nagy türelemmel nevelem!!!!
2011. okt. 23. 18:42
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
szülés utáni depresszió, feltétlenül szakember kéne és a családot is bevonni, segítsenek, ahol csak tudnak, nagy szükséged van rá! Ez nem maradhat így, ezt Te is tudod jól!
2011. okt. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szülés utáni depressziónak hangzik.

Pedig mindenképpen szakemberhez kellene fordulnod, egyedül nem fog helyrejönni. Ha nem a te városodban, akkor egy másikban, nem tudom mennyire vagy ismert.

Ha nyitott vagy rá, kineziológus vagy egyéb természetgyógyász (pl ÉFT terapeuta) is tud segíteni szerintem. Jobbulást kívánok, és vigyázz a babára.

2011. okt. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem elég durva szülés utáni depressziód van... Kicsit olyan, mint ha haragudnál a babádra, hogy megszületett. Szerettetek volna kistesót, vagy csak becsúszott? Kár, hogy ennyire türelmetlen vagy vele, szerintem ezt később még nagyon fogod sajnálni, hiszen így sok szép pillanatról is lemaradsz. Próbáld ki a Hova tablettát, szedj magnéziumot, vitaminokat, mert vitaminhiány is lehet az oka a rossz kedvnek. Próbálj meg türelmesebb lenni a babáddal, hiszen ő is a Te gyermeked. Ne bántsd, ne hagyd sírni, valahogy változtatni kellene a nézeteden, mert sajnos az nagy baj, hogy így vélekedsz a babádról. Férjed nem tud segíteni? Barátnők? Jó lenne kicsit kimozdulnod otthonról, barátnőkkel, vagy akár a férjeddel kettesben. Remélem megoldódik ez a gond. Próbálj Te is tenni ellene!
2011. okt. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%

ne haragudj de te nagyon buta vagy. hátha ezektől a szavaktól észhez térsz...

pontosan tudod mi a bajod, pontosan tudod milyen veszélyes, már ott tartasz, hogy majdnem megütöd a babád és nem mész orvoshoz!

igen, erre nem tudok mást mondani, buta vagy! te magad írod, hogy nem is fogsz menni orvoshoz így tanácsot se adok...

szegény babád, legalább érte felemelhetnéd a se...:(

2011. okt. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagy egyedül én ugyanezt érzem. Sajnos 5 hónapos és még mindig hasfájós és most rájött a foga és sokszor nagyon rosszakat is gondolok mit tudnék csinálni vele. De inkább leteszem hagyom sírni és én kivonulok sírni a konyhába és lenyugtatom magam, majd visszamegyek és próbálom megvigasztalni.

Érzi rajtam, hogy ideges vagyok.

Mi egész nap a levegőn vagyunk, sokat sétálunk, mert legalább a babakocsiban csendben van és alszik és én is emberek közé megyek.

4 hónapos koráig lementem a szüleimhez, hogy ott felváltva tudtuk ringatni, járkálni vele. Ha egyedül maradtam volna otthon vele akkor már nem is tudom mi lett volna. Ezt csak azt tudja akinek egész nap sír a gyereke, mert idegesítő tud lenni, főleg úgy, hogy mi emeletesben lakunk és állandóan kopognak, ha sír a baba vagy becsengetnek hozzánk. Szóval én megértelek, tudom mit érzel.

2011. okt. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
Többen leírták már előttem, de mindenképpen fordulj orvoshoz, mert ez nagyon súlyos szülés utáni depressziónak tűnik! Ami nagyon fontos, hogy ne hibáztasd magad miatta, nagyon sok mindenkivel előfordul, te nem tehetsz róla, ez egy betegség. Másik fontos dolog, hogy mindenképpen beszéld meg a pároddal, esetleg próbálj szülőktől, barátoktól segítséget kérni. Ilyen állapotban nem jó, ha egyedül vagy a babával. Az én kislányom is nagyon hasfájós volt, és szinte végigsírta az egész napot alvás nélkül, úgyhogy tudom, hogy ez kőkemény, főleg, ha van még egy gyerek. Viszont abba mindenképpen gondolj bele egy kicsit, hogy a kisbabád egy pici kis védtelen lény, akinek elsősorban az anyukája ölelésére, szeretetére van szüksége, hiszen ez döntő fontosságú a későbbi fejlődése szempontjából is, és nem azért sír, hogy téged idegesítsen. Szóval mindenképpen kérj orvostól segítséget, akkor is, ha az egészségügyben ismert vagy! Szerintem ez ebben a helyzetben egyrészt nem szempont, másrészt ott ugye az orvosi titoktartás, harmadrészt nem muszáj a lakóhelyeden menni pszichiáterhez. Jobbulást és kitartást kívánok!
2011. okt. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
54%

Ha valaki egy depressziós hülye, nem izgat. De az a szerencsétlen kisbaba már most életre szóló sérüléseket szerzett.

Látja a férjed, a családod, hogy mit csinálsz? És még nem pofoztak fel?

Úristen, komolyan mondom, sürgősen el kéne venni tőled a gyereket. Szegény ártatlan kis csöppség!

2011. okt. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

Húúú,elég durva!Szegény babád :(

Egészségügyben ismert vagy és nem fordulsz orvoshoz?Épp ezért kellene,gondolom tisztában vagy ennek a betegségnek a veszélyével!

A férjed nem vesz észre semmit?

2011. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
27%
Szerencsés vagy hogy neked nem sírt a babád egész nap, de kivánom, hogy a következő ilyen legyen. Majd megtudod mit él át akinek ilyen a babája.
2011. okt. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!