Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hadjam így ültetni? Szabad már?

Hadjam így ültetni? Szabad már?

Figyelt kérdés
4 hós kislányom segítség nélkül felhuzakodik ha fogjuk a kezét ülő pozícióba.De nem tudom mennyire tesz jót neki,hogy a nagyszülők egymás után többször csinálják vele napi szinten.Ez nem árt a gerincének?
2011. okt. 26. 22:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
De. Árthat!
2011. okt. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 fotucsok ***** válasza:

Kell is, hogy felhúzza magát, hisz az orvos is ezt nézi, hogy tartja-e a fejét közben, vagy hátralóg.


DE!!! Ültetni nem szabad addig míg maga fel nem ül. Nem véletlen, hogy nem tud egyedül felülni, nyilván azért mert még a gerince, az izomzata stb nem érett meg rá. Semmit nem szabad erőltetni.


Nálunk is volt ilyen probléma, és hiába hangoztattam, a véleményem, egy idő után kifejezetten meg kellett kérni őket, hogy ne ültessék legyenek szívesek.


ugyanezen az alapon nem is sétáltattam két kezénél fogva.

2011. okt. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Amit a baba akar csinálni és egyedül csinál azt szabad neki és engedni is kell. Az én kislányom 4és fél hónaposan felült egyedül, nem volt 6 hónapos mikor felállt egyedül és mindenki ki volt akadva, hogy miért engedem neki. Le kellett volna kötöznöm??? A gyerekdoki is mondta, hogy amíg a baba egyedül akarja, addig lehet neki csak erőltetni nem szabad.

Ja a kislányom most 8 hónapos múlt nemrég és már próbál elindulni egyedül. Vannak gyorsabban fejlődő babák!

Ne aggódj emiatt!

2011. okt. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 fotucsok ***** válasza:
utolsó vagyok. Egyébként ezt a felhúzást napi 1-2szer gyakoroltuk, főleg az esti fürdés előtt, meg reggel, mikor kicsit tornáztunk.
2011. okt. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Inkább felhúzzák,nem? Mert magától nem tudná ülő helyzetbe húzni magát,ahhoz rövid a keze. Inkább megkapaszkodik és a nagyszülők felhúzzák. Igen,ez árt a gerincének! Igy nagyobb korában se szabad felhúzni,nem igy fog megtanulni ülni,hanem mászásból vagy négykézlábról visszaül,mindezt önmagától! Ne hagy a nagyszülőknek!
2011. okt. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de olyan butaságot írtál: magától ha fogjuk a kezét...


tudod mi a magától felülés, hogy a közelében sem vagy és fekvésből négykézlábra áll majd a sarka mellé ül...


nem sértegetni akarlak de nagyon távol van még attól, hogy felüljön és bizony ez árt :(

2011. okt. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"segítség nélkül felhuzakodik ha fogjuk a kezét "

Nekem is ez szúrt szemet.Mi ez,ha nem segítsgé.És igen,árt,csatlakozom a többiekhez.Ne csináljátok!!!!

2011. okt. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Túl azon, hogy árt a gerincének, ha megszokja és megszereti az ültetést, nem akar majd hason feküdni, majd kúszni, mászni. Ücsörög, azán egyszer majd feláll, és akkor majd jön az aggódás, hogy miért is hagyta ki a mászást...

Kérd meg a nagyszülőket, hogy inkább azt játsszák vele, hogy fektessék hasra és szórakoztassák.

2011. okt. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
na én pont ezt kérdeztem a 4 hónapos kontrollon a csípőszűrésen a doktor nőtől. Ott azt mondta, hogy lehet vele ezt gyakoroltatni, de nem sűrűn és ha ölbe veszed akkor hagyhatod, hogy felüljön (mert nálunk nagyon húzza magát, kapaszkodik a karomba és felhúzza magát), DE meg kell támasztani a kis gerincét és nem lesz probléma
2011. okt. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23:04-es vagyok. Az én lánykám is ezt csinálta és semmit nem hagyott ki. 4,5 hónaposan felült egyedül segítség nélkül, nem volt 6 hós amikor mászni kezdett és egyedül felállt. Most nyolc hós és próbálkozik egyedül elindulni. Tehát semmit nem hagyott ki. Minden gyereknek más a fejlődési ritmusa, és vannak extra gyorsan fejlődő babák. Mi semmit nem erőltettünk neki csak engedtük amit ő akart csinálni és teljesen rendben van vele minden. Most is itt sétálgat mellettem kapaszkodva :))
2011. okt. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!