Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féltestvérek. Szerintetek...

Féltestvérek. Szerintetek megsínyli a fiam? Többi lent.

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves fiam az előző házasságomból. Elváltunk, de az apjával minden oké, 2 hetente nála, van meg bármikor találkozhatnak. A második házasságomból is született egy kisfiam, aki most 15 hónapos. Kezd szavakat mondani, többek között az aja(anya) és apa szót. Mikor hazajön az apja rohan felé, nyakába ugrik és kiabál, hogy apa-apa! Ilyenkor a nagyfiam szemébe szomorúságot látok és azt, hogy ő ezt nem teheti meg naponta. Imádja a testvérét, a nevelőapját is, de ő akkor is csak Peti marad neki és nem apa. Megszakad a szívem! Nem akarom, hogy azt érezze mi külön család vagyunk. Mit tehetnék az érdekébe? Mindent megkap, szeretjük, de mégis ezt látom.
2011. okt. 27. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez leginkább a férjeden múlik. Nekem 6 éves koromban született a féltesóm. Neki mindig mindent lehetett, ha valami történt (visszaütettem, vagy csak véletlen megütöttem), rögtön én voltam a hibás - nagyobb vagyok, legyen már több eszem, stb. Ez nem volt túl jó.

De ha a férjed tudja őket egyformán kezelni, akkor szerintem nem lesz gond.

Mit tehet a férjed? Pl amikor a kicsi rohan az ölébe, amikor a munkából hazaér, akkor a műsik combjára odahívja a nagyfiadat is, vagy ha megölelgette a kicsit, leteszi és odamegy a nagyhoz. A lényeg, hogy a nagy érezze, hogy nem csak a kicsi számít neki/nektek.

2011. okt. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Inkább csak birkóznak meg idétlenkednek együtt, de nem szeretgeti, én meg nem erőltethetem :o(

De sokmindent kap tőle, ruhákat, játékot, édességet.

2011. okt. 27. 19:00
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Leírtad mi a gond. szeretet nem kap, "csak" ruhát, csokit, játékot.

Ezzel nem lehet a szeretet "megvenni".

Nincs több kérdés...

2011. okt. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Igen,hiába a csoki,a ruha,a játék ha nincs szeretet!
2011. okt. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Igazad van, nem erőltetheted, de azért beszélhetnél a pároddal, mert ez így nagyon nem jó a nagy fiadnak. Az én nagy lányomnak sem a mostani férjem az apja, de mielőtt vállaltunk egy közös gyerkőcöt én megbeszéltem vele, hogy csak akkor, ha a lányomat is tudja ugyanúgy szeretni. Tehát még jobban odafigyel rá, mint eddig, vagy még a picinél is jobban. Hogy még véletlenül se érezze a lányom, hogy Ő háttérbe szorul, vagy azt, amit a Te fiad, amikor nézi őket. Most, hogy megvan a kicsi látom, hogy jó volt ezt tisztázni, mert a férjem nagyon figyel a lányomra. És ez számomra nagy boldogság. Én bizony nem lennék egy olyan férfivel, akivel nem lehet ezt megbeszélni és nem adna szeretetet a gyerekemnek.
2011. okt. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez van, ha a szülők elválnak, és jön az új apuka és az új kistesó. Ezt mindig a nagyobb, előző házasságban született, gyerek sínyli meg. Lelke mélyén kivülállónak érzi magát, és ez így is fog maradni, hiszen nem az ő édesapja jön haza minden este. Ő abban a családban csak az egyik szülőhöz tartozik a másik fél igazából neki senkije. Nem véletlenül van az a megnevezés, hogy elvált szülők gyermeke, és ez ugye nem pozitív kifejezés.
2012. febr. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a jó kapcsolat nem csak a férjeden, hanem a nagyfiadon is múlik. 8 éves, ő nagyon is jól tudja, ki az igazi apukája, és a férjed szerintem sosem lesz vele egyenértékű a fiad szemében. Erőlködhet a férjed, de szerintem a fiad nem biztos, hogy igényli az ő apai szeretetét. Persze lehet, hogy tévedek...

Amit tehettek, az az, hogy a két kisfiút egymással egyenlőként nevelitek, odafigyelve, hogy ne szoruljon háttérbe a nagyobbik, de a ló túloldalára se essetek át.

2012. febr. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!