Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg igaz hogy ha sokat...

Tényleg igaz hogy ha sokat hagyom sírni a babámat akkor ha nagy lesz megsínyli?

Figyelt kérdés
2008. szept. 22. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

te is.

ne haragudj, de hogyan lenne szíved sírni hagyni méhednek gyümölcsét :((

nem szabad. azért sír, mert kellesz neki, és nem tudja elmondani mennyire. tudom, hogy néha borzasztó, és minden idegszálad rámegy, de kérlek,ne hagyd sírni :(

2008. szept. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Hat neked biztosan nehezebb lesz kesobb. Amugy meg biztosan kihatassal lesz a kesobbi szemelyisegere, ha folyton sir. Egy darabig szabad sirni hagyni, de nem addig, hogy az keserves sirasba menjen at.
2008. szept. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Majd akkor én meg a férjem megtudjuk majd 20 év múlva, mert mi hagytuk sírni a kislányunkat! Amúgy 4 hónapos és semmi olyan változást nem vettem észre, hogy hagytam néha sírni a kiságyba! De majd kiderül, ha nagyobb lesz! Addig szíved joga eldönteni neked, hogy hagyod, vagy nem hagyod néha sírni a babádat! Én azért hagytam, mert nem vagyok hajlandó hanyagolni a házi teendőimet, pedig imádom a lányomat, de neki se jó ha nincs rendes környezet körülötte!!!

Boldog babázást kíván egy 4 hónapos anyuka!

2008. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Ebben is, mint mindenben szerintem meg kell találni az arany középutat. Én addig hagyom, amíg nyöszörög, ha már elkezd keservesen sírni, akkor felveszem, vígasztalom. Az első nyekkre én sem tartom jónak felkapkodni, de mindezt megérzi az ember, hogy mikor kell valóban vígasztalni. Ha sokat hagyod sírni, az biztosan kihat a személyiségére (hangsúlyozom sokáig keservesen sírásról beszélek!), mert boldogtalan, ha keservesen sír és később is nagyobb eséllyel lesz boldogtalan, szomorú.
2008. szept. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Nekem 17 és 14 éves lányaim vannak, én elsö perctöl kezdve külön szobába raktam a kicsiket és lekapcsoltam a villanyt este, igy szokták meg, kicsit sirtak, de nem kell egyböl felvenni, rá kel jönni MIÉRT sirnak, nem a sötéttöl, mert ugye 9 honapig sem a világos volt a jellemzö, hanem minden sirás mást jelent, ha éhes máshogy sir, ha fáj a hasa máshogy sir, és ha pl. fáj a hasa akkor hiába hagyod ott külön és nem veszed fel az rossz neki, meg kell oldani a hasfájást, ésszel és érzéssel kell öket tanitani. Kérdés az hogy hogy érted hogy hagyod sirni, lefekvésnél, mikor jollakott ? vagy hogy ?
2008. szept. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

Úristen! Nem mindegy miért sír?? Ezért születtek hozzánk, h vigyázzunk rájuk.

Kislányomat minden nyikkra felfettem, megérte...

2008. szept. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%
felvettem
2008. szept. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen mikor megetettem utána lerakom az ágyába és sír nem vészesen de sír

Engem idegesít hogy nem tudok rájönni mi a baja!!na jó tudom bele kell tanulni ebbe is!!

6 hetesek vagyunk

2008. szept. 22. 21:57
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Az én kisfiam 15 hetes és neki is vannak sirosabb napjai,de én akkor megszeretgetem,ringatom egy picit és halkan beszélek hozzá hogy megnyugodjon,néha cicire is teszem ha már annyira vigasztalhatatlan.Általában azért sír mert rám van szüksége.Ilyenkor nem kell gondolkodni mi a helyes..."felvegyem?vagy ne vegyem?Mi lesz ha evvel elrontom?" kérdések fogalmazodnak meg de ne is foglalkozz ezekkel csak az anyai ösztöneidre hallgass és hidd el az a legjobb a babádnak.ha felveszed érzi hogy számíthat rád ha nem jo a kedve és sokat számít a bizalom amit egy komoly sírás vigasztalás nélkül ki is ölhet a bébiből.Na nem csacsogok többet,szerintem tedd azt amit te jónak látsz,a te gyereked,olyan lesz amilyet csinálsz belőle. :-) jó babázást és rengeteg boldog pillanatot kívánok!
2008. szept. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

Az első hozzászólónak üzenem, hogy ha ezt teszi, amit leírt, akkor ő aztán igazán elfogja kényeztetni méhének gyümölcsét és akkor már csak egy elkényeztetett kölyök lesz.

Az első nyekkenésre nem szabad felkapni. Ezek a babák csak babák, de nem hülyék. Viszont nagyon rafináltak és nagyon gyorsan megtanulnak visszaélni a helyzetükkel.

Mivel beszélni nem tudnak, ezért sírással is kommunikálnak. Leginkább a negatív dolgokat jelzik. Éhesek, szomjasak, fáj a hasuk, szoros a ruha, fáznak, melegük van, kényelmetlenül fekszenek, hiányzik a mama, stb.

Egy anyukának van dolga is a pici mellett. Leginkább a pihenés.

Ha a pici nem hagyja, akkor a mamája egy idő után nagyon elfárad és akkor nyűgösebb, idegesebb, türelmetlenebb lesz a picivel is. Aki ettől egyáltalán nem lesz boldog. A boldogtalansága pedig újabb sírást eredményez.

Véleményem szerint ha meggyőződtünk róla, hogy a baba körül minden "rendben" van, akkor hagyhatjuk őt sírni. Lehet, elfárad és elalszik.

De, ha ez az állapot tartós, akkor mindenképp kikérném a háziorvos, vagy a védőnő véleményét.

A babának sem jó, ha nem pihen és a mamának sem.

Az is lehet, hogy a tejecske nem elég tápláló. Ilyenkor lehet venni tejszaporító készítményeket, esetleg lehet tápszeres kiegészítés is. A sok tej még nem biztos, hogy tápláló is.

De lehet, hogy a baba csak unatkozik.

Vannak módszerek, amikkel meglehet tanítani a babát, hogy nélkülözze egy kicsit a mamáját.

Hallottam már arról, hogy egy gyerek lelkik sérülést szenved, amiért magára hagyják és csak sírhat kedvére. Ez kihat a későbbi életére is. A sok sírástól a torka is begyulladhat az erőlködéstől, begörcsölhet a keze, a lába.

Sokat nem szabad sírni hagyni, bár kinek mi a sok.

Sikeres, türelmes próbálkozást.

2008. szept. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!