Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák mit tegyek, ezt nem...

Anyukák mit tegyek, ezt nem lehet lekileg bírni?

Figyelt kérdés
Egyedűl nevelem a kislányom aki 2.5 éves lesz,szeptembertől bölcsibe kellett adni mert dolgozom kell hogy megéljűk.De sajnos a bölcsibe az ég világon semmit nem csinál,csak űl a kiságyon,nem akar enni,játszani a többiekkel.Nekem ez olyan érzés mint ha ő azt hinné én eldobtam őt.Nagyon fáj,és nem tudok mit csinálni.Nem is ragaszkodik hozzám,csak a mama mindig,nála lakunk.mit tegyek?
2011. okt. 27. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos szerintem csak az ido segit ezen. Majd feloldodik, megszokja es hidd el o is fog jatszani a tobbiekkel. Kisfiam mar lassan 1 eve bolcsis es van olyan foglalkozas amibol mai napig kimarad. Csak ul es nezi a tobbieket. Ilyen a vizes-homokos pancsolas. Valamiert nem szereti, ha ragasztanak meg festenek altalaban abbol is kimarad es inkabb valami kisautot tologat.

Minden kezdet nehez es gyereke vallogatja, hogy 1 het vagy tobb het alatt szokja meg. Biztosan hianyzol neki de ne lassa rajtad, hogy neked ez nagyon faj. Nagyon nehez sajnos ez egy anya eletebe de a penz nagy ur. Nallunk is ez dontott sajnos es hidd el ha barmi mas vallasztasa lenne az embernek akkor megtenne. Nallunk is a bolcsi volt a legutolso szempont de meg kellett tenni. Tullesztek rajta hidd el es nehogy azt hidd, hogy ha 3-4 evesen adtad volna oviba konnyebb lenne. Az ellvalas mindig nehez kortol fuggetlenul. Es midne rosszban van egy pici jo. Hamarbb tullesztek rajta es fel ev mulva mar minden a maga rendjen lesz. Fel a fejjel.

2011. okt. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom. iszonyú érzés lehet. Nálunk hasonló volt a helyzet, és kivettük. A férjem nem bírta nézni a gyereket, ahogy szenved. Ez a mi gyengeségünk volt. Neked nincs választásod sajnos..


Próbáld neki minden nap elmondani,hogy miért kell bölcsibe mennie. Már elég okos ahhoz, hogy megértse. Valamint az én kollégám behozta a gyereket a munkahelyre egy picit, hogy lássa hová megy, mikor a baba bölcsiben van. Ez is segített nekik kicsit. (majdnem mindenhol nehéz a bölcsibe szoktatás)

Vagy ha mész érte délután vigyél neki valamit (pici apróságot) és amikor hazamentek délután foglalkozz vele többet mint máskor, hogy érezze nagyon szereted. Dobd el a főzést, takarítást..


Tavasszal mi is úrjapróbáljuk majd a bölcsit.. most kitartóbbak leszünk.

2011. okt. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 2és fél éves most.2évesen kezdte a bölcsit.(én is egyedül nevelem)Az első napok szintén ugy teltek ahogy nálatok.Volt hogy fél napot csak a gondozónő ölében ült.Én ezt ugy fogtam fel,hogy figyel és fel méri e terepet.És így is volt.Hamar belejött,mára már kis fő kolompos.Megszokta és még járni is nagyon szeret.Ne aggodj,nem lesz semmi gond.
2011. okt. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Minden alkalommal mikor beadod,mond meg neki mikor jössz érte.Például ébredés után,vagy uzsonna után.Mindegy csak mond neki.
2011. okt. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Sok ilyen gyerek van. Én is találkoztam párral. Nem esznek, nem játszanak, esetleg sírnak. Pár hónap alatt megváltozott mindegyik gyereknél! Hidd el, nàlatok is javulni fog hamarosan a helyzet! Azok a kisgyerekek akiket ismertem, ma már mind vidám kis bölcsisek! Nálatok is így lesz, ez biztos! Türelem!

Biztos ragaszkodik hozzád, de egy nagyi mindig nagyisan beszél, kényeztet, melyik kisunoka ne élvezné? Ha otthon vagy, játsz vele sokat, sétáljatok, meglátod előbb- utóbb kimutatja milyen fontos vagy neki!

2011. okt. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!