Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki le akarja szoktatni a...

Aki le akarja szoktatni a babáját a szopizásról, viszont éjjel felkel enni a baba, olyankor mit ad neki?

Figyelt kérdés

Ha betölti a fiam az egy évet szeretném elkezdeni leszoktatni a szopizásról! Nem igazán tudom hogy álljak neki...

z érdekelne hogy ha éjjel még mindig felkel szopizni, akkor mit adjak majd neki ha már nem szeretném tovább szoptatni? Ti hogy oldottátok meg?


2009. dec. 22. 22:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
En tudtam, hogy a fiam nem azert szopizik ejjel, mert ehes, hanem mert megszokta, es jolesik neki. Viszont kezdtem kimerulni, ezert egy ejszaka Apa ment be hozza. 2 oran keresztul ment a huzavona (felvesz-letesz dolog), aztan elaludt, es csak reggel 7-kor kelt enni. Innentol kezdve nem volt gond, ha ejjel fel is ebredt, nem sirt a cici utan. Csak felvettem, megsimogattam, es aludt is tovabb. Szoval mi eleg konnyen megusztuk az ejjeli szopizasrol valo leszoktatatast. Igaz, a fiam ekkor 8 honapos volt.
2009. dec. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Igaz, nekem nem volt még gyerekem, de én is voltam pici, és a szüleim mindig mesélik, hogy nekem sós cumit adtak (vagyis a cumimat sóba mártották), arra mindig nyugton maradtam, nem is cumiztam aztán sokáig. :-) Hogy ízlett-e, azt nem tudom, rég volt, de utána ők is tudtak nyugodtan aludni... :-)
2009. dec. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A sós cumi azért durva. Attól iszonyat szomjas lesz, ha véletlenül megébred. Nem javasolnám. Adj neki vizet, vagy teát, vagy pedig amit az első hozzászóló írt, hogy apa menjen be hozzá. Nálunk (sajna) ilyen "gond" nem volt, mert csak 3 hónapos koráig volt tejem.
2009. dec. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%

Jobbnál jobb módszereket ajánlgattok, megáll az ész... Egy babának nem csak étel a cicizés, hanem a lelkének is szüksége van rá. Naná, hogy nem kér többet, miután már rájött, hogy nem számíthat a saját anyjára sem.

Egy babát nem szabad leszoktatni a ciciről (hacsak komoly ok nincs rá), minden gyerek leszokik saját magától, amikor megérik rá! Elvégre nem a magunk szórakoztatására szülünk gyereket...

1 évesen még minek leszoktatni egyáltalán? 3 éves kora körül legkésőbb leszokik saját magától is.

2009. dec. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát a te válaszod se kutya. Anyuka le szeretné szoktatni az ÉJJELI szopiról az egy éves babáját (a nappaliról valószínűleg nem, mert nem írta) és te jössz azzal, hogy nyugi, legkésőbb 3 évesen leszokik... Hát ez aztán a segítő válasz!
2009. dec. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
Csak manapság lett ekkora divat hogy ovodás korú gyerekek csüngnek az anyja mellóükön.. 1 éves gyerek már mindent eszik semmi baja nemlesz ha nem szoptatják tovább.
2009. dec. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Lehet hogy rossza anyának tartasz, de nem szeretném óvodás koráig szoptatni a fiam! Én nem tartom egészségesnek egy egy fogakkal teli szájú gyerek még a cicin lógjon... Ráadásul akkor már önkiszolgáló válik a gyerek! Legalábbis egy kolleganőm fia 2,5 évesen még szopott és simán kigombolta a buszon a csaj ruháját, mert szopizni akart! :)

Egy évesen már igazából ehet minden félét, azért gondoltam... Meg igazából legtöbb helyen ez a korhatár olvasható, meg a védőnő is azt mondta hogy ha egy éves koráig szoptatom az már "elég"!

2009. dec. 22. 23:13
 8/13 anonim válasza:
22:55 - Én csak azt írtam, amit velem csináltak, és úgy tűnik, ez is bevált módszer volt, még ha nem is a legkíméletesebb. :-)
2009. dec. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne szoptasd meg. Az én fiam is 1 éves koráig szopott éjjelente is többször is. Lelkileg kellett neki. Most már elég érett lesz ahhoz hogy átaludja az éjszakát. Apuka menjen be, nyugtatgassa és rájön hogy nem kap cicit. A fiammal sokszor próbálkoztunk az első évben. 11-12 hónapos korára jutott el oda hogy nem sírt 1,5-2 órákat és szántam meg hanem azt vettük észre 5-10 perc után vissza tud aludni. Azóta átalussza az éjszakákat. Vizet sem szokott kapni. Van aki vizet ad, de ha arra szoktatod akkor pedig megitatni kell felkelned.
2009. dec. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves 23:07-es! Koszi a kioktatast mindannyiunk neveben. Ugy gondolom, hogy a fiam nem lett lelki serult attol, hogy nem szopott tobbet ejjel. Ha lelki problemaja lett volna belole, valoszinuleg nem adja fel, mert nem az a tipus. Addig uvolt, amig megkapja azt, ami kell neki. Es ha mar itt tartunk, o is sokkal kipihentebb, mert nem ebred ejjel 2-3 alkalommal. A segito valaszodat pedig tartsd meg magadnak, es addig szoptasd a gyermeked, amig jonak latod, ne mas mondja meg neked. Gondolom a kerdezo is ezert tette fel ezt a kerdest, mert az o erzesei szerint eljott az ideje az ejszakai cicizes leszoktatasarol. Ehhez javaslatokat kert, nem pedig kioktatast.
2009. dec. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!