Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ujszülöttnek milyen teát kell...

Ujszülöttnek milyen teát kell adni? milyet vegyek?

Figyelt kérdés
2008. márc. 18. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Szia! Újszülöttnek (helyesebben 6 hónapos korig!!! és ilyen időjárás mellett főleg, mert nyári babáknál biztos más a helyzet) az anyatej tökéletesen elegendő. Ha igény szerint szoptatod a babádat, azzal étel-ital-igényét teljesen kielégíted, semmiféle kiegészítésre nincs szükség. Az én lányom fél éves koráig kizárólag anyatejet kapott, gyönyörűen gyarapodott, okos, szép "nagylány" lett belőle. Szép babázást!
2008. márc. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%
Az előttem szólónak teljesen igaza van, csak még annyi, hogy nyári babáknál is ugyanez a helyzet. A tej igazodik az igényekhez, de csak akkor, ha minden jelzésre mellre teszed.
2008. márc. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Annyit hozzátennék, ha esetleg nem szoptatsz, vagy tápszerrel kell pótolnod, igenis kell plussz folyadék. De ilyen pici korban ez csak víz legyen! És ha lehet babavíz, nem csapvíz. És fel kell forralni.
2008. márc. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Szia.Adhatsz neki nyugodtan édesköményteát,mindennélkül,(pláne ha hasfájo´s)Nagyon gyenge kamilla teát.Az én 7 hetes babám is iszik mindennap egy keveset.
2008. márc. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Igen kell folyadék a babáknak és a legjobb a kamillatea kb. 3 hónapos koráig! Utána pedig másfajta teát is lehet adni neki!
2008. márc. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Nekem a védőnő azt mondta, hogy sima feketeteát kapjon a baba, de nagyon hígat. Kb. két liter felforralt vízbe egy pillanatra belemártva a filtert, hogy éppen valami színe legyen, és dl-enként egy teáskanál cukor és pár csepp kifacsart citromlé. De ha minden nélkül megissza, akkor úgy is jó. Én tettem bele neki cukrot, és nem lett édesszájú. Gyümölcsteát nem ihat még, aztán négy hónapos kortól vannak a babateák granulátum formában, azt már előre felforralt vízzel is el lehet készíteni, tehát nem kell melegnek lenni a víznek, így már egyszerűbb és gyorsabb is.
2008. márc. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az édeskömény teával vigyázz! Fájhat tőle a hasa!!! Főleg, ha iszol vmilyen tejfokozó teát. De ha nem, akkor is vigyázni kell! A kömény hasi görcsöt csinálhat!
2008. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem a sima kamilla tea a legjobb, ha megissza a baba akkor üresen. Az édeskömény teát csak a 4. hónaptól add, mert előtte nem tud vele mit kezdeni a pocijuk. Még annyi hogy a kamilla kicsit hashajtó hatású, úgyhogy ha nagyon sokszor van kaki akkor jobb a sima babavíz.
2008. márc. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Még nem hallottam,hogy az éseköme´ny hasfájást okozna.Inkább hasfájásra javallott.
2008. márc. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én vettem a gyogynövényboltba 1 zacsi édesköménytermést és abbol készitettem neki teát.5-6 szem termést forraljn fel kb 2 dl vizzel 2-3 percig.Finom is és jo a hasfájás ellen is.
2008. márc. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!