Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik nem főztek otthon, azok...

Akik nem főztek otthon, azok később hogy etették a babájukat?

Figyelt kérdés

Még nem született meg a babánk,de valamelyik nap azon gondolkoztam,hogy mivel én nem főzök soha,akkor hogy lesz majd ez az egész etetés dolog.

A párommal úgy szoktuk,hogy én délelőtt itthon vagyok és dél körül találkozunk az irodájában,onnan pedig elmegyünk egy étterembe ebédelni.Vacsorát vagy rendelünk vagy akkor is elmegyünk itthonról.


Amíg a kicsi nem fogja azt enni,amit mi,hanem bébiételt,addig ezt hogy csináljam?


Lehet,hogy buta kérdés,de most ez foglalkoztat a leginkább.


2011. okt. 31. 16:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan tudok főzni,és szoktam is,de a fiamnak egy éves koráig bébiételt adtam.annyira keveset evett,hogy nem érte meg összekoszolni a turmixot,így nem pepecseltem vele.Magunknak főztem,de te rendelhetsz is.Egy éves kora után szoktattam hozzá a mi kajánkhoz,addig viszont érdemes lesz megtanulnod főzni

az irigyekkel ne foglalkozz,örülj,hogy megengedhetitek magatoknak a napi kétszeri étterembe járást.

de babával nem nagyon tudsz majd egy ideig étterembe menni,mert annyira össze-vissza fog enni és aludni,hogy nehéz lesz kivitelezni

2011. okt. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
57%
Semmi gond, ha első évben babakaját veszel a picinek.
2011. okt. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

2 picivel vagyok itthon.

Semmi segítség. Pici alig eszik, a főztömet egyáltalán, így babakaját kap, gyümölcsöt reszelve.


Nagyon sokat foglalkozom velük, 3 éves a nagy, igényli a kint létet, biciklizést, vele játszást. A kicsi 8 hónapos.

Párom hajnalban megy, késő este jön. Sok a háztartási munka.

Épp ezért pár hete rendelem az ebédet magamnak és a kisfiamnak.

Nem hiszem, hogy ebbe valami kivetnivaló lenne.

Ki így, ki úgy.

2011. okt. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én tudok, de nem szeretek főzni, mert sok meló, és hamar elfogy :)


Amíg icipici, nem igazi főzésre kell gondolni: elég neki pl. egy fél almát megreszelni vagy meghámozni kétféle zöldséget, be egy lábasba és szétfőzni vízben puhára, vagy összeönteni vmi pelyhet vízzel... Nem kell cukor, só, vagy fűszerek. És nem kell mindig újat kitalálni sem, a babák jól tűrik a monotonitást, pláne, hogy az elején úgyis csak párféle dolgot ehet.

Viszont érdemesebb azért szerintem a hozzátáplálás elején - mondjuk fél évet - főzni (is). Egyrészt a rendelt vagy éttermi kaja nem túl steril, 1 év alattinak én nem adnék. Másrészt viszont az üveges bébiételek sokszor egy évig elállnak, kapjon frisset is. Harmadrészt te is büszke lehetsz "anya főztjére" :)

2011. nov. 1. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mi nem étterembe járunk, hanem rendeljük az ebédet már vagy 5 éve. Hétvégén főzők, de hét közben nem pepecselek vele. Pedig imádok főzni, de azt az időt inkább a kislányommal töltöm. Nekünk egyébként anyagilag is jobb, továbbá nem kell azon agyalni minden nap, hogy mit is főzzek. A babának viszont én csinálom a főzelékeket. Nem ördöngösség és pár napra valót csinálok olyankor és fagyasztok is le. Így 1 héten talán egyszer állok neki.
2011. nov. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
73%

17.12-es válaszoló, ha nem irigységből írtad amit írtál, akkor vajon miért?

Lehet hogy te nem fogadod el, léteznek olyanok a mai világban, akik megtehetik maguknak, hogy nem főznek, ha egyszer utálnak. Éppen erre vannak a szakácsnők akik háznál főznek. Ha a kérdezőnek ez tetszik és nem az otthoni kotyvasztás akkor hadd csinálja, az ő dolga nem?

Ezt nem azért írtam, mert én is szakácsnőt tartok, hanem azért mert mindenki maga dönti el mit szeretne és bírja-e a pénztárcája.

2011. nov. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Én imádok főzni, kikapcsol, feltölt. De soha nem értettem, hogy annak miért kellene erre pazarolnia az idejét, aki nem így van ezzel. Frusztrálja, untatja, nem szereti.


Kedves kérdező! A philips-nek van egy szuper kütyüje. Pároló, turmixoló egyben. Ezt ajánlom neked. Nagyon könnyű használni, és az üveges bébiételek mellett tudsz készíteni neki sok finomságot, egyszerűen. Vannak hozzá receptek a neten.

2011. nov. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!