Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan aki ezért adott 2...

Van olyan aki ezért adott 2 nevet a babájának?

Figyelt kérdés
Januárban fog megszületni a kislányunk. Elég nehézkesen ment a névválasztás, mivel nekünk a Viktória név tetszik. És számomra itt a baj: A Viktória névnap az ugye december 23-án van. Aztán utána ott van egyből karácsony, aztán rá nemsokkal meg már lesz a szülinapja. Ez nekem annyira zsúfolt. Meg ha belegondolok, akkor kicsit sokba is fog kerülni ez a sok ünneplés. Meg én úgy gondolom, hogy a gyereknek se lesz jó, hogy karácsony, névnap, szülinap 2hónap alatt le is van rendezve. Ezért úgy döntöttünk, hogy választunk még egy nevet, hogy ne decemberben legyen a névnapja. Viszont nem tudom, hogy ez mennyire lesz furcsa, hiszen Viktóriának fogjuk szólitani, de a másik nevének a névnapját ünnepli. Szerintetek? Van még olyan aki hasonló cipőben jár(t) mint mi?
2011. nov. 3. 16:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
November 17.
2011. nov. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

[link]


De szerintem kár ezen aggódnotok, úgyis a többség december 23-án fogja felköszönteni, ti meg ünnepelhetitek novemberben, és mindenki boldog. :-)

2011. nov. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem van egy Fruzsina nevű barátnőm. Fruzsina névnap január 1. De kiskorában eldöntötték a szülei, hogy nem ekkor fogják tartani, mert újév napján senki nem ér rá névnapot ünnepelni. Ezért áttették szeptember 25-re Eufrozina-napra a névnapját. Barátja, barátnői is így köszöntik őt, ezen a napon.
2011. nov. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én dec 27-re voltam kiírva, el volt döntve, hogy a lányunk Fruzsina lesz, ami ugye január elsején van.

Gondoltuk oké, egy héten belül meglesz minden ünnep, ami eléggé kültséges, dehát ha egyszer ez tetszik...

Hogy, hogy nem, túlhordtam a lányomat 5 nappal így január elsején született meg.A névnapján.

Már gyűjtjük az ajándékokat, 2 meg is van :)

Amúgy van 2. neve is, az Izabella, de azt nem ünnepeljük.Csak azért kapta, mert nekem ez volt a kedvencem, a párom viszont a Fruzsinából nem volt hajlandó engedni :)

Azthiszem nem lehet okod panaszra hozzám képest:)

2011. nov. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
nekem decemberben van, és mindig nagyn élveztem, hogy a mikulással meg karácsonnyal együtt 3 ünnep van akkor, mintha az egész hónap az enyém lett volna :) de csinálhatjátok azt is, hogy megünneplitek a "félszülinapját", tehát amikor 6 és fél, 7 és fél éves, stb. (gyerekszemmel nézve úgyis túl ritkán van szülinapja az embernek...) persze az is oké, hogy a névnapot máskor ünneplitek. ez a ti családotok, ti alakítjátok ki a családi hagyományokat :)
2011. nov. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
nekünk nem volt választásunk, a fiam jan. 18-án született és rá két napra van a névnapja (az egyetlen névnap bármilyen naptárban). Mégsem jutott volna eszembe, hogy ezért adjak neki másik nevet.
2011. nov. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

nos, az én testvérem Viki, dec. 30-én született és persze december 23-án van a névnapja. :)

jól elvan, hát ez van, ezt kapta, :)

2011. nov. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
nekem is Viktória az egyik kedvenc lánynevem és Novembe17. napján van egy névnap!a fiamat Viktornak hívják a lányom Viktória lesz:)
2011. nov. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Március 9 vagy 10 én is van azt hiszem Viktoria névnap!
2011. nov. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kira lett a kicsim neve,úgy volt,hogy július 27-én szülök és augusztus 3-án lett volna a névnapja...de ő úgy döntött,hogy a névnapján bújik elő. :)

Így rákerestem a neten és kiderült júliusban is van Kira névnap,hát sűrű lesz,de nem akartunk más nevet adni neki.

2011. nov. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!